Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Léčba ACP po odstranění chrupavky kolene - ACP – léčba krevní plazmou - Diskuze

Léčba ACP po odstranění chrupavky kolene

Léčba ACP po odstranění chrupavky kolene

mirma13  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den, pro bolesti v pravém koleni jsem se podrobila artroskopii. Byla mi zjištěna díra v chrupavce. Lékař mrtvou chrupavku odstranil a navrtal mi uvnitř 4 dirky, které měly krvácet. Navrhuje mi dále ACP. Je tato léčba nezbytně nutná a jaký bude mít efekt, když je mi 56 let? Děkuji za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
dporučení Vašeho lékaře považuje ze vhodné. Růstové faktory vlastní krevní plazmy mají pozitivní vliv na regeneraci kloubní chrupavky i ve Vašem věku.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
med41  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Prosím o radu či názor na aplikaci ACP. Léčbu ACP jsem podstoupila cca 2 týden po operaci kolene, kde byly odstraněny nebo zbroušeny některé chrupavky a je zde artróza 3 st. Výsledek je velice dobrý, koleno je max. pohyblivé a nebolestivé. Bude mít podobný efekt ACP i na koleni, které je již 1 rok a 7 měs. po operaci a byl zde odstraněn meniskus a je tu artróza 2-3 st.? Koleno je poměrně bolestivé, nelze si na něj vůbec klekat a po delším sportování či chůzi je velmi bolestivé v horní části. Můj věk je 42 let. Děkuji
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
podle našich zkušeností je léčba růstovými faktory z krevních destiček vlastní kravní plazmou metodou ACP vysoce efektivní i u artrózy 2-3 stupně. Léčbu ale doporučujeme až po zklidnění a podráždění kolenního kloubu. Léčba metodou ACP není léčba bolesti (na to jsou jiné postupy), ale metodou ke zkvalitnění opotřebené chrupavky kolenního kloubu.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
1RT  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,měl bych dotaz.Loni jsem si natrhhnul meniskus.Lékaři ho zvládli přišít.Jenže letos jsem si ,pro jistotu, utrhl menisky oba.Museli být odstraněny,k tomu si poškubal přední křížový vaz a rozmlátil chrupavku v kloubu na maděru.Operovali mě v UN Brno.Zřejmě s vysokou kvalitou,protože nepociťuji,již od operace, prakticky vůbec žádnou bolest a hned po operaci se mi vrátila hybnost kolena skoro do původního stavu.Koleno nezatěžuji ,poctivě cvičím a leduji a ortézu prakticky nesundávám.Takže otázka zní....co s kolenem bez menisků,bez chrupavky a ze silně zeslabeným zevním křížovým vazem???? Je nějaká šance,že se vrátí alespoň k 70% hodnotám kolene zdravého??? Ps...kloubní hlavice byla navrtána.Je mi 45 let.Díky 1RT@seznam.cz
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
vzhledem k tomu, že byla kloubní hlavice navrtána, znamená to, že je byla již přítomna porucha kloubní chrupavky. Smysl tohoto výkonu je, že z návrtů vyrůstá chrupavka náhradní. Tuto regeneraci kloubní chrupavky je s výhodou podpořit injekční aplikací růstových faktorů vlastní krevní plazmy metodou ACP. Po té trvalá komplexní péče o kloubní chrupavku...
prim. Moster, Revmacentrum
zoufalec  |  návštěvník  |  Praha
  • 7 odpovědí
Dobrý den, mám po nehodě na kole v kolenním kloubu chybějící část chrupavky (oválný, cca 0,5 cm, až na kost) + poškožený zadní vaz, pričemž další část chrupavky okolo hlavního defektu, která se úrazem odchlípla, se po operaci (mikrofrakturách) prý nepřihojila. Má smysl tuto chrupavku v okolí "dírky" ještě více odříznout (vadí tam nějak nepřihojená chrupavka? Může ovlivnit životnost kolene negativním způsobem?), případně, zda mi může pomoci léčba krevní plazmou. Uvítám veškeré zkušenosti podobně postižených jedinců či event. doporučení pracovišť v Praze, kde tuto léžbu provádějí. Se zadními vazy prý nemá smysl nic dělat.. že prý operace nebývají úspěšné a bude to ještě horší.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Velmi špatně jsem chodila, hlavně mi dělaly potíže schody. Dr.Kopala jsem si našla na internetu, jelikož jsem hledala lékaře který tuto metodu provádí. Zjistil arthrosu obou kolen II. stupně. Po rentgenu a vyšetření mi l... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí