Zablokovaná kostrč a kyčle po porodu

Zablokovaná kostrč a kyčle po porodu

zahrada  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
před 10 lety jsem měla úraz páteře, který nastal pádem. Pohnula jsem si kostrčí. Ta mi byla osteopaty napravována před 5 lety. Myní jsem 7 týden po porodu po kterém mě kostrč začala silně bolet . Byla jsem zrentgenována a nenašel se žádný problém.Do ted mám silné problémy, které jsou i provázeny tím, že mám zablokované nejspíš i kyčle jelikož mám problém rozevřít nohy od sebe.Mohli byste mi poradit co mám dělat ?
Předem vám moc děkuji za odpověd.
L.K.B
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,

Proběhl porod běžnou cestou bez komplikaci? Pokud proběhl porod běžnou cestou bez komplikaci a RTG nic neprokázalo. Doporučuji kontrolu u gynekologa ,připadne navštívit fyzioterapeuta a nechat se vyšetřit a připadne bolesti odstranit pomoci cvičeni nebo manuální medicíny. Ne vždy je nutné provádět mobilizaci kostrce.
S pozdravem Frána Praha
zahrada  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den děkuji za vaši reakci. Porod proběhl bez komplikací přirozenou cestou.
Mohl byste mi prosím poradit na jakého fyzioterpeuta se můžu obrátit? Víte o někom v Praze?
Děkuji za odpověd
L.K.B

Reakce na zahrada

Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
bydlíte na MČ Praha kolik? Další informace doporučuji individuálně pomocí XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
S pozdravem Frána Praha
Mgr. Martina Nakládalová  |  Basic member  |  Otrokovice
  • 6 odpovědí
Dobrý den,
i když se na RTG nenašel žádný "problém", neznamená to, že není. Během těhotenství a porodu dochází v oblasti pánve k nemalým změnám a pokud jste navíc již dříve měla problémy s kostrčí, není vyloučeno, že příčinou vašich nynějších problémů je např. blokáda kostrče. Doporučila bych vám obrátit se co nejdříve na fyzioterapeuta. Ten vám odstraní případné blokády, ošetří měkké tkáně a navrhne pro vás vhodné cviky. Určitě bych s návštěvou fyzioterapeuta dlouho neotálela, protože vaše obtíže zřejmě samy nevymizí a dá mohly by se naopak zhoršovat. Martina
zahrada  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, děkuji vám moc za odpověd a chtěla bych se vás zeptat jestli byste mi mohla doporučit fyzioterapeuta nejlépe v Praze.
Kyčle jsou stoprocentně taky zablokované jelikož jejich pohyblivost je dost omezená, nemohu pořádně rozevřít nohy.Pevně doufám, že mi někdo pomůže je to dost nepříjemné a bolestivé.
Předem vám děkuji za pomoc.
L.K.B

Reakce na zahrada

Mgr. Martina Nakládalová  |  Basic member  |  Otrokovice
  • 6 odpovědí
Dobrý den, konkrétního fyzioterapeuta vám nedoporučím, protože se v Praze nepohybuji :-( Sympatická mi je XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX fyzioterapeutky Renaty Skálové, líbí se mi její komplexní přístup. Myslím si, že pokud ona neprovádí individuální terapie, tak vám doporučí někoho, kdo vám pomůže. Martina