Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Otok po trhání osmičky - Stomatochirurgie - Diskuze

Otok po trhání osmičky

Otok po trhání osmičky

Anna
Anna  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, jsem třetí den po trhání horních osmiček, na pravé straně přetrvává větší otok, ale rány po trhání mě vůbec nebolí, vyplachuji šalvějí. Jak dlouho je normální, aby otok přetrvával? Dá se nějak "léčit"? Děkuji
Studio 32 - soukromá zubní klinika  |  Basic member  |  Praha
  • 10 odpovědí
Dobrý den,
otok po extrakcích osmiček je běžný, trvá většinou 2-3 dny. Pokud je nebolestivý, není to důvod ke znepokojení.

S pozdravem

MUDr. Jiří Škrdlant
vedoucí lékař
XXXXXXXXXXXXXXX
Drozda  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Jsem po trhání pravé spodní osmičky - Je normální že se otok o něco zvětšil o proti prvnímu dni ? a Jak dlouho trvá než otok normálně ustane ?
Děkuji.

Reakce na Drozda

Diobe Dental Clinic  |  Basic member  |  Brno
  • 27 odpovědí
Dobrý den, otok po chirurgickém odstranění osmičky může narůstat 2-3 dny. Běžně trvá otok po takovém zákroku až týden. Pokud by se však objevilo zarudnutí kůže, teplota nad 38st C a otok by byl tuhý a na pohmat bolestivý, může se jednat o známky počínajícího hnisavého zánětu a je třeba situaci řešit přes ošetřujícího lékaře. Doporučuji Vám zevně ledové obklady a zatím vydržet:-)

S pozdravem, dr. Tomáš Čáslava, Diobe dentální klinika, Brno

Reakce na Diobe Dental Clinic

Drozda  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
A když je Otok Tužší , teplota do 38 °C a kůže není zarudnutá tak je to v pořádku ?

Reakce na Drozda

Diobe Dental Clinic  |  Basic member  |  Brno
  • 27 odpovědí
Pokud máte pochybnosti o průběhu hojení, doporučuji kontrolu u lékaře, který zákrok prováděl. Není vhodné situaci posoudit pouze podle informací, které zde uvádíte. Stav se může během dvou dnů zlepšit, ale pokud by se rozvíjel zánět, je nutné to řešit včas.

dr. Čáslava

Reakce na Diobe Dental Clinic

viera  |  návštěvník  |  Zilina
  • 4 odpovědí
Môjmu synovi /28 rokov/ operačne odstraňovali všetky 4 osmičky. Bol hospitalizovaný. Už dva dni dopredu bral homeopatikum Arnica montana 9 triktát denne po 5 guliek. Potom pokračoval aj po operácii - po 3 guľky každú hodinu celý prvý deň. Na ďalšie dni tak trikrát denne. Opuch bol minimálny. Na rozdiel od ostatných pacientov, ktorí mali hlavy ako melony.Stvrtý deň po operácii už pracoval.
Atyla  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den mám stále otok po vytržení 8 trvá to rok ,neboli to jen mám neustále otok co se stim dá dělat děkuji za odpověď můj e-mail matpat73@seznam.cz už si nebyl rady děkuji moc z pozdravem Franc
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážená paní/slečno,

otok po extrakci je jedním z nejčastějších průvodních jevů, zvlášť, jedná-li se o zuby moudrosti. Pokud přetrvává i 4 den po zákroku bez tendence k zlepšování a zároveň by bolestivost začala narůstat, je čas zajít k ošetřujícímu stomatologovi. Mohlo by se jednat o začínající zánět extrakčního lůžka ( alveolitidu),kdy je zapotřebí místo vyčistit,případně nasadit antibiotika. Zároveň je možné podávat léčiva, která podpoří rychlejší odeznění otoků po trhání zubů. V případě komplikovanějších nebo chirurgických extrakcí je možné tato léčiva nasadit preventivně ihned po zákroku. Jedním z možných léků na otok je Cilkanol, který Vám předepíše praktický nebo zubní lékař.

S pozdravem MUDr.Jana Ugrenovičová, Klinika GHC Praha
petta  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

v pondělí mi byla provedena extrakce dolní pravé osmičky. Od paní doktorky jsem byla upozorněna, že vzhledem k teplému počasí bude léčba trvat o něco déle. Nicméně tvář mám stále více a více nateklou, bez prášků (Ibalgin, Valetol) nedám ani ránu a pusu otevřu max. na lžíci s polévkou či těstovinu, kterou sotva předkoušu a spolknu. Mohu poprosit o radu, čím otok a bolest čelisti snížit a trochu rozhýbat?
MUDr. Aleš Váňa  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 44 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
pokud se otok nezmenšuje a pretrvávaji bolesti po proveden výkonu je mozny zanět v lůžku tzv.alveolitis. Je nutne vyšetřeni odbornym lekařem -rozhodně se nepokoušejte čelist rozhýbat ani přemáhat pri otevření.
MUDr.A.Váňa XXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Aleš Váňa

dorota  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné aby po vytržení moudráku bolel vpich po injekci?? asi 3 - 4 dne odezněla bolest pantu i otok po vytržení zubu ale v místě vpichu to hodně bolí. co to může být? nějaká reakce? nebo začínající zánět?? Děkuji za odpověd
L.  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, na začátku února jsem byla na trhání levé dolní osmičky. Po zákroku mi zůstala na tváři boule, zhruba po 2 měsicích celá tvář znovu natekla, zubař mi řekl, že to je normální a že mám být trpělivá. Po týdnu otok splaskl, ale boule zůstala. Teď, zruba zase po měsíci, se mi na té bouli udělal čevený flek. Boule někdy malinko pobolívá. Je to stále normální? Děkuji.
Klara3  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den pře 4mi dny jsem byla trhat zřejmě osmičku na pravé straně spodního patra. Stále mám otok,na dotek bolestivý,zkoušela jsem to natírat vodičkou na dásně,ale nic nepomáhá,také bych si ráda čistila zuby,ale používám ustní vodu,když si to ustni vodou propláchnu,bolest na chvíli ustane. Díky moc za nějakou odpověď.
viera  |  návštěvník  |  Zilina
  • 4 odpovědí
Škoda, že ste sa neozvali skôr. Môjmu synovi vyberali operačne všetky 4 osmičky naraz a opuch mal minimálny, pretože bral homeopatikum Arnica montana 9. Ostatní pacienti mali hlavy ako melon.
Z vlastnej skúsenosti viem, že toto homeopatikum zaberá na opuchy, ale najviac ak sa berie ihneď po traume - podvrtnutie kotníka, úraz, operácia, udretie. Vtedy opuch takmer nevzniká. Mne trhali dve opsmičky pred polrokom a opuch som nemala žiadny. Brala som už deň dopredu.
Skúste si kúpiť jednu tubku a berte prvý deň po tri guličky každú polhodinu - potom predlžujte intervaly. Ak nezaberie po 2 dňoch, nepokračujte. Ak áno po dvoch dňoch berte 3 krát denne.
Elka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den byla jsem na RTG zubů a zjistili mi že mi leží dolní pravá osmička, neni vidět ani z čtvrtky a je zkažená. Leží fakt přímo na zuby, ani trošku nejde ven. Nejhorší je že mi zkřivila moje všechny přední zuby během měsíce. Poslední měsíc furt beru prášky na bolest, protože se snaží protlačit ven. Zajímá mě jak mi to budou vyndavat. Mám ze zubařů strach.Děkuji za odpověd
Sindkl  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Měla jsem stejný problém. Dolní levá osmička ležela vodorovně a tlačila na vedlejší stoličky. Včera jsem byla na vytrhnutí. Zákrok sám o sobě skoro vůbec nebolí, horší je to tak 2-4 dny poté. Stomatochirurg (který operuje tyto zuby) vás posadí do křesla a opíchá dáseň nad a vedle moudráka. Poté chvíli počkáte než injekce zabere. Pak vezme skalpel a dáseň vám rozřízne, zub provrtá a vytrhne. Poté zašije :) hned ten den nebo druhý den vám tvář hodně oteče..já nic jinýho než polívky, jogurty a pudingy nejím. Nezvládnu nic rozkousat. Takto už mám za sebou druhou osmičku..bohužel jedna mě ještě čeká :( držím palce všem co na ně chystají..a nebojte, bolest se dá vydržet :)
elmara  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
jsem po extrakci zubu 38 a po následném čištění dalšího zubu 37 mi začala
otékat sanice a krk na straně těchto zubů.Po té byla ještě provedena resekce dásně u zubu 37.Byl jsem na stomatochirurgii ÚČOCH a zub 37 mi byl odstraněn,ale otok neustává.Beru antibiotika Dalacin,ale jestli otok nezmizí,tak mě čeká vnější resekce pod sanicí.Bylo mi sděleno,že se jedná o velký zánět a já bych chtěl vědět,na co se připravit,co mě čeká atd.
Děkuji.
Tereza  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
ve středu mi trhali osmičku vlevo dole. Mám menší otok a bolest ustává,vyplachovala jsem si ústa šalvějí ráno,večer i po každém "jídle",ústa mohu i otevřít,né úplně ale dá se to,takže podle mě hojení je na tom dobře,ale dneska mi z toho místa začalo vytíkat cosi,co má zvláštní pachuť a zapáchá to. Ještě včera to teda trochu krvácelo. Bojím se aby to nebyl zánět,ale nemám ani zvýšenou teplotu. Doufám že je to průběh hojení a třeba zbytky krve?!
Moc děkuji za odpověď
Klara3  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Tak jak jsem tady psala. Osmička to nebyla,ale nešikovně vytrhnutá sedmička, poté co mi nateklo celé hrdlo byla jsem převezena do nemocnice, tato situace je velice nepříjemná , a doporučuji každému navštívit svého lékaře nebo pohotovost. Poležela jsme si 10dní v nemocnici s drenem v hrdle. Nejlepší jíts problémem rovnou k věci,protože absces vám může nadělat hodně neplechy. :)
Aleš  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, tak jsou dvě ráno (pátek) a já trčím u PC a čtu si vaše zkušenosti. Ve středu odpoledne jsem byl na extrakci pravý vrch+pravý spodek, paní doktorka moc milá a šikovná i sestřička... Každopádně spodek se neobešel bez chir. řezání a šití. Předepsán antib. (preventivně. K tomu do sebe valím v dvojnásobných denních dávkách ibuprofen 400. Vím, že mi každej odpoví, že se to nesmí, ale ta bolest.....Jak dlouho proboha ještě? Né, že by se to nedalo vydržet, ale mám to lehce oteklé (tak 5mm vypouklá tvář)-leduju jak jen můžu, ale s přestávkami. Příští středu jdu na stehy a za 3 týdny na pravou stranu, rozhod jsem se s lékařem, že půjdou všechny, nemá cenu čekat až budou všechny zkažené (zatím chycené dvě více podle rentgenu.) (možná ty co už sou pryč, nepamatuji si které byly kritické). Máte prosím radu, jak dlouho může bolest trvat, jak dlouho je normální otok? Čím jiným, než s ibalginem na bolest a chlazením na otok??? Jestli to tak půjde dál, bude mi v těle kolovat už jen ten ibáč. Děkuju a jinak, pro vás co to čeká, šlo to. Byl jsem na chirurgii, lokální umrtvení dokonalé. Nejhorší ten stav teď. Doufám že levá strana proběhne podobně. Neotálejte, pokud vás osmička zlobí, já to furt oddaloval, sice mě moc nezlobily, ale jsem moc rád, přestože jsem na zubaře fakt pose.a, že jsem se k tomu dokopal i bez zjevných problémů, které by mě jinak donutily.Tak držím pěsti a nebojte se, zvládli jiní, zvládnete taky!
sandy30  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den jsem po sekání zubu č.6 má nateklou celou tvář až k víčkům už nevím co s tim nic mi nepomáhá.
viera  |  návštěvník  |  Zilina
  • 4 odpovědí
Čím skôr si dajte kúpiť Homeopatikum Arnica 9. Berte po 3 guličky každých 10-15 minút. Ak sa to začne zlepšovať, predlžte interval na dve hodiny. Keby ste brali toto homeopatikum už pred trhaním resp. hneď po výkone, opuch by nemusel vzniknúť alebo by bol veľmi mierny. Mám to odskúšané na synovi a dcére mojej kamošky.
Pomáha tiež octanová masť.
barborka-potvorka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den v pondelí jsem byla na chir.zákrokroku s pravou horní 2 vyndávaly mi pres dásen a koren zubu nejaky dren ktery mi tam nechala jina pani zubarka a ktery pa nesel nicim anikým vyndat . ted jsem 2 dny po zákroku dásen mam zasitou a dnes ráno jsem se zbudila s opuchem cele prave strany tvare a nejvic kolem oka ..nic me neboli ani to neni tvrde ale ledovani nepomaha a jen to roste cim dal vic ?? nejaky prasek ??
Milan 3370  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
po středeční (dnes je sobota) extrakci a šití horní osmičky jsem očekával určité komplikace i otok. Jsem 3 a půl dne po výkonu a otok i přes chlazení přetrvává. Bolest různě putuje kolem čelistního kloubu až do spánku a dolů až do krku(bolest při polykání podobná angině), pusu otevřu jen minimálně - tak na lžičku s jogurtem. Mám obavy, jestli nemám od páčení poškozen čelistní kloub. Je to možné? Zatímco otok bez zabarvení přetrvává, bolesti se jakoby zvětšují. Omakem otoku nezjišťuji zvýšenou bolest.Poradíte někdo nebo se vyjádříte?
Alena  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Také jsem byla u zubaře ve středu dnes je pátek a bolesti v krku oři polykání minimálně otevřou pusu a ten otok jsem mela od spanku az pod bradu
Mám strach ten otok mám u toho splátky kde to strašně tlačí a dotekem když přitlačím tak cejtim praskání pukani či krupani nevím jak přesně to popsat ale ma tu nekdo zkušenosti děkuji

Související recenze a zkušenosti

laluša 24.11.2016
Spokojený/á

Zákrok zcela bez problému, i po zákroku bez bolesti, celý efekt k plné spokojennosti. Pan doktor pečlivý, příjemný a jeho celkový přístup zbaví pacienta obav z rozhodnutí k implantátu, navíc s konečným dobrým efektem.

2 Likes   2 Komentářů  

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí