Léčba paradentózy (parodontologie)  

Tato webová stránka sbírá za účelem zefektivnění poskytovaných služeb provozní data tzv. cookie soubory. Pokud se sběrem cookie souborů nesouhlasíte, změňte nastavení. Více informací viz zásady ochrany soukromí.

Paradentóza je zánětlivé onemocnění dásní jenž se může rozšířit i na přídatný aparát zubu. Příčinou je plak – mikroorganismy usazené v ústní dutině. Nepodceňujte čištění zubů. Krvácí Vám dásna, pozor může to být první varovný signál. Navštivte stomatologa a začněte s léčením, jinak můžete o své zuby přijít.

Příčinou zánětu dásní a parodontitidy je nahromaděný plak a zubní kámen, roli hraje také složení slin a dědičné dispozice, stejně jako problematické postavení zubů. Hlavním příznakem je krvácení z dásní, zarudnutí, otok, případně bolestivost.

V případě prvních příznaků je nutné upravit způsob čištění zubů, používat měkký kartáček, mezizubní kartáčky, dentální nitě a ústní vody. Je třeba dokonale odstranit zubní kámen, který dráždí dásně a zánět prohlubuje. Minimálně 2x ročně by měla dentální hygienistka provést celkovou hygienu chrupu. V případě rozsáhlého poškození dásní se využívají některé operační techniky, například plastika dásní. Zánět dásní a závěsného aparátu zubu vede bezprostředně k rozvoji parodontózy.

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Aktualizováno
   
Poraďte se s odborníkem v oboru Léčba paradentózy (parodontologie)

MUDr. Radek Pokorný

Stomatochirurgie, Stomatologie

Položte dotaz v online poradně

Komerční sdělení: Čeká vás stomatologický zákrok, případně zavedení zubního implantátu? Chcete se po výkonu brzy zbavit bolesti, nepříjemného otoku a urychlit hojení?