Léčba paradentózy (parodontologie)

Index spokojenosti 90% Index spokojenosti Založeno na 10 hodnocení pacientů

Paradentóza je zánětlivé onemocnění dásní jenž se může rozšířit i na přídatný aparát zubu. Příčinou je plak – mikroorganismy usazené v ústní dutině. Nepodceňujte čištění zubů. Krvácí Vám dásna, pozor může to být první varovný signál. Navštivte stomatologa a začněte s léčením, jinak můžete o své zuby přijít.

Příčinou zánětu dásní a parodontitidy je nahromaděný plak a zubní kámen, roli hraje také složení slin a dědičné dispozice, stejně jako problematické postavení zubů. Hlavním příznakem je krvácení z dásní, zarudnutí, otok, případně bolestivost.

V případě prvních příznaků je nutné upravit způsob čištění zubů, používat měkký kartáček, mezizubní kartáčky, dentální nitě a ústní vody. Je třeba dokonale odstranit zubní kámen, který dráždí dásně a zánět prohlubuje. Minimálně 2x ročně by měla dentální hygienistka provést celkovou hygienu chrupu. V případě rozsáhlého poškození dásní se využívají některé operační techniky, například plastika dásní. Zánět dásní a závěsného aparátu zubu vede bezprostředně k rozvoji parodontózy.

Aktualizováno: 30.10.2012

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.