Léčba paradentózy (parodontologie)

Paradentóza je zánětlivé onemocnění dásní jenž se může rozšířit i na přídatný aparát zubu. Příčinou je plak – mikroorganismy usazené v ústní dutině. Nepodceňujte čištění zubů. Krvácí Vám dásna, pozor může to být první varovný signál. Navštivte stomatologa a začněte s léčením, jinak můžete o své zuby přijít.

Příčinou zánětu dásní a parodontitidy je nahromaděný plak a zubní kámen, roli hraje také složení slin a dědičné dispozice, stejně jako problematické postavení zubů. Hlavním příznakem je krvácení z dásní, zarudnutí, otok, případně bolestivost.

V případě prvních příznaků je nutné upravit způsob čištění zubů, používat měkký kartáček, mezizubní kartáčky, dentální nitě a ústní vody. Je třeba dokonale odstranit zubní kámen, který dráždí dásně a zánět prohlubuje. Minimálně 2x ročně by měla dentální hygienistka provést celkovou hygienu chrupu. V případě rozsáhlého poškození dásní se využívají některé operační techniky, například plastika dásní. Zánět dásní a závěsného aparátu zubu vede bezprostředně k rozvoji parodontózy.

Aktualizováno
    
Poraďte se s odborníkem v oboru Léčba paradentózy (parodontologie)

MUDr. Radek Pokorný

Stomatochirurgie, Stomatologie

Vložit nový dotaz

Komerční sdělení: Čeká vás stomatologický zákrok, případně zavedení zubního implantátu? Chcete se po výkonu brzy zbavit bolesti, nepříjemného otoku a urychlit hojení?


Diskutujte o zákroku Léčba paradentózy (parodontologie)

Plánujete podstoupit tento zákrok? Zeptejte se ostatních pacientů a lékařů na vše, co vás zajímá.

 
Podělte se o své zkušenosti se zákrokem Léčba paradentózy (parodontologie)

Podstoupil / a jste tento zákrok? Podělte se o svou zkušenost, poraďte ostatním.