Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Těhotenství po čtyřicítce - Rizikové těhotenství - Diskuze

Těhotenství po čtyřicítce

Těhotenství po čtyřicítce

Majla  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co si myslíte o těhotenství po čtyřicítce..?
Před pár dny jsem zjistila, že jsem těhotná. Těhotenství nebylo plánované a dost mě zaskočilo. Je mi 43 let a mám dvě zdravé děti (19 a 15). Myslím že bych to zvládla, ale bojím se rizikového těhotenství a komplikací, které můžou nastat. Můj gynekolog se netvářil příliš nadšeně a myslím že by se raději přiklonil k interrupci. Ráda bych znala i jiný názor.
Prosím, o co nejrychlejší odpověď.
Děkuji moc.
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
nemyslím, že by bylo těhotenství po 40 letech problém, není-li Vám více než 50 let. Stačí kvalitní screening Downova syndromu v 11-14 týdnu a screening vrozených vad ve 20.-23. týdnu. Určitě si nemyslím že by paní ve 42-44letech měly kvůli věku chodit na interupci, mají velmi dobrou šanci na zdravé miminko. Viděla jsem takových těhotenství a nekomlikovaných již spoustu:-)
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr.
Profema- centrum fetální medicíny s.r.o.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ne znám Váš celkový zdravotní stav ale dnes máme velice dobrou prenatální diagnostiku a dobře zvládasme celkové těhotenství a porod ,smozřemě je vyšší riziko od komplikaci a eventuálního potratu, na samotný Váš věk není
indikaci k přerušení těhotenství.

S pozdravem,

MUDr Ilič
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Den.
Jste-li zdráva a v dobré kondici, nevidím problém. Samozřejmě existuje riziko vrozené vady plodu, ale to se dá ohlídat a interupci případně provést až při průkazu vady. Také je možné, že se plod nebude již od počátku správně vyvíjet. Primárně bych ale já osobně interupci nedoporučoval. Konečné rozhodnutí závisí ale samozřejmě na Vás.
MUDr. Jan Šulc
jaja  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
dobry den, je mi 49 let, mam dve odrostle zdrave deti, a moc bych chtela jeste jedno dite. po fyzicke strance se citim vyborne, jen uzivam pulku Lokrenu kazde rano. citim.ze bych to jeste zvladla. ale trochu se bojim kdyz ctu o vsech komplikacich. prosim o Vas odborny nazor. dekuji za odpoved. 8.1.2O12.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Odpověď na Váš dotaz má dva aspekty.
1) Posouzení Vašeho zdravotního stavu by měl provést praktický lékař, případně internista. Považuji za pravděpodobné, že by vše mohlo proběhnout bez komplikací.
2) Ve 49 letech je šance na otěhotnění minimální, tedy z vlastních vajíček. Reálnou možností je pouze užití darovaných vajíček. V nové zákonné úpravě, která vstoupí v platnost od dubna, je ale podobná léčba limitována věkem 49 let.
MUDr. Jan Šulc
Vaness  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den jemi 47 let a sem tehotna mam ale strach jaky by byl porod.Take se obavam jestli budu tehotna nebo-li moje dite.Byla sem take na operaci slepeho streva.Brala sem hodne prasku na bolesti zad.Chodivala sem casto take na injekci aby me ty zada tak neboleli.Bylo to jeste pred tim nez sem byla tehotna.Co si otom myslite mam šanci porodt zdrave dite? Dekuji za odpoved
princezna  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,je mi 41 let,mám dvě zdravé děti ve věku 21 a 18 let a toužíme po miminku.Pět let jsem užívala Deniban,nyní jsem rok bez léků.Nemám žádné zdrav.problémy,neberu léky,nejsem alergik.Celých pět let jsem neměla menstruaci,nyní je již vše o.k.Jaká je šance na otěhotnění?Děkuji Ada
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

měla by jste podstoupit specializovaná vyšetření, která ukáží, zda jste plodná a zda tato plodnost je snížena či ne.Tato vyšetření jsou u nás plně hrazena pojištovnou a trvají krátkou dobu.Pokud máte zájem, můžete se u nás objednat k bezplatné konzultaci a my Vám vše vysvětlíme.Tel. číslo XXXXXXXXXXX.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Pedrina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 42 let, mám již dvě děti (23 a 13 let)a chtěla bych s přítelem ještě miminko. Mám zbytnělou dělohu a beru antidepresiva. Myslíte si, že je rozumné otěhotnět a porodit zdravé dítě? Děkuji, Petra

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí