Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Dlouhodobé kolísání vidění po operaci očí - Laserové operace očí - Diskuze

Dlouhodobé kolísání vidění po operaci očí

Dlouhodobé kolísání vidění po operaci očí

verika  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,

jsem po dvou laserových operacích. První před cca rokem, 3,5+ na každém oku, k tomu silnější astigamtismus (nevím přesně). Po operaci jsem měla na obou očích -2. Po necelém roce jsem byla na eroperaci. Po ní nemám údajně na pravém oku nic, na levém -0,25 a 0,5 cylindr. Téměř tři měsíc epo operaci mám však poměrně velké problémy s ostřením, oči jsou neustále unavené, mám problémy při práci na počítači,. špatné vidění v šeru atp. Doktorka z kliniky říká, že mi nemůže ničím pomoci, oči stále zvlhčuji, ale nepomáhá to. Může mi prosím někdo poradit, kam se poradit, případně na koho, co s tím dělat?
Oční klinika NeoVize Praha  |  Premium member  |  Praha
  • 18 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,

po opakované refrakčních operacích vidění může pár měsíců kolísat a stabilizace vidění trvá déle. Vzhledem k tomu, že vám neměří žádné dioptrie na oko pravé a jenom minimální dioptrie na OL dioptricky vaše vidění zlepšit nelze. Pocit suchých a unavených očí lze zlepšit kapáním umělých slzy a aplikací gelu na noc.

MUDr. Pilková Gabriela
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
příčin může být více. Po reoperacích trvá delší dobu než se stabilizuje vidění a to může být jediná příčina popsaných obtíží. Bylo by vhodné znát Váš věk, protože pokud jsou problémy s ostřením na blízko a je Vám nad 40 let, tak by se mohlo jednat i o presbyopické obtíže. Zhoršené vidění za šera může souviset s kolísáním kvality zraku nebo s neadekvátně zvolenou šířkou ablační zóny. Pokud máte nestabilní slzný film, tak je možné aplikovat kapky vyrobené z Vašeho krevního séra. Kde provádějí výrobu takových kapek ve Vašem okolí Vám musí poradit Váš oftalmolog.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí