Dvojité vidění po laserové operaci

Dvojité vidění po laserové operaci

ivcule  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat,je to 10dnů co jsem po laserové operaci očí metodou femtolasik premium (nejpřesnější), ale hned po operaci mám jak by dvojité vidění.První dny jsem si myslela, že to je dáno operací,ale doteď se to nezlepšilo.Není to na všechny podněty,ale vnímám to hlavně na obličeje lidí a také když se dívám na TV.Dneska jsem byla pro jistotu na kontrole,ale pry je v oku vše v pořádku a mám počkat.Myslíte si,že to zmizí nebo to už bude takhle napořád,popř. čím to může být způsobeno?Jsem z toho docela špatná.
Operovali mě v Lexu v Ostravě
Děkuji za odpověď
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den - příčin mlže být několik
1) posunutý lalok - to by měl lékař poznat a lze to napravit. U starších typů přenosných femtosekunodvých laserů jaké používají v Lexum Ostrava se to někdy stává
2) decentrovaná optická zona - lze poznat na Pentacamu či Topografu - střed barevných kruhů neodpovídá středu zornice
3) zbytková vada - zejména cylindrická - lze poznat při vyšetření refrakce - lze odstranit doplnkovým zákrokem
Nečekejte na nic - žádejte od lékařů vysvětelní co je příčinou vašeho dvojitého vidění

Děkuji za dotaz a zdravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel oční kliniky NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno-Židenice
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
www.neovize.cz
email:info@neovize.cz

ivcule  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji moc za odbornou radu a odpověď. Jste první, kdo mi řekl nějaké vysvětlení. Mám z toho docela neklidné spaní, protože v Lexu řekli ať počkám, až to bude měsíc po operaci. Bez vysvětlení člověk neví na čem je a zda to nemá napořád. Cylindr jsem měla na obou očích, takže by to třeba mohlo být ono.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí