Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Před operací nenosit čočky? - Laserové operace očí - Diskuze

Před operací nenosit čočky?

Před operací nenosit čočky?

nugetka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den,

je mi 26 let a od svých 10 let jsem byla nucena nosit brýle na dálku. Vada byla zjištěna při -0,75 dioptriích. Jako dítě jsem je nenosila, protože mě omezovaly. Takto jsem se jim vyhýbala až do svých 17 let, kdy jsem již měla na obou očích po -3 dioptriích a začaly být nutností. V 19 letech jsem na radu své oční lékařky přešla na kontaktní čočky, při kterých se mi posunuly ještě na konečných -3,75 na obou očích. Nyní již 2 roky stabilní.
Uvažuji o operaci, která by mě mého "prokletí" mohla zbavit. Jenže jsem našla na internetu informaci, že 7 dní před vyšetřením a 7 dní před samotnou operací se musí čočky sundat, aby nezkreslily měřené údaje. Pracuji v bance, kde celý den koukám do počítače, aktivně sportuji. Představa 14 dní s brýlemi nebo úplně naslepo mě zcela odrazuje. Mohli byste mi dát více informací k postupu při operaci takovéhoto pacienta? Děkuji.
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
pokud je pro vás nepřijtelné být bez čoček máme na to na naší klinice řešení.
Před vlastní operací stačí být 1 den bez čoček. Před vyšetřením stačí 5 dní. Pokud má někdo problém nosit po tu dobu brýle děláme to tak, že jeden den přijde na vyšetření s jedním okem a za týden s druhým. Vždy opřed vyšetřením má kontakní čočku jen na jednom oku. U vašich dioptrií 3,75 dpt by to neměl být problém. Mozek si po chvilce zvykne a spojí obrazy z obou očí do přijatelného vjemu.
1 den před zákrokem určitě s brýlemi vydržíte.

Děkuji za dotaz a zdravím
MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize
Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční, 1. patro
Viniční 4049/235, 615 00 Brno-Židenice
Telefon:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon ,  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
Mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
Fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
E-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz


nugetka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
O brýle jako takové by nešlo:o) Rozumím tedy správně, že je možné je u Vás před operací, např. za úplatu zapůjčit? Nepřijatelné je pro mě být týden "slepá" a kupovat si kvůli tak krátkému nošení nové mi přijde jako holý nesmysl. Mám někde ještě ty staré, ovšem se špatnými skly. Pokud by toto bylo možné, určitě bych raději podstoupila operaci obou očí najednou.

Ještě by mě zajímalo, zda je operaci nutné platit ihned před zákrokem, nebo je možné sjednat splátkový kalendář? Přiznám se, že operace pro mě není zrovna nejlevnější záležitostí. Děkuji za odpověď.
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Zdá se že si nerozumíme - prosím prečtěte si moji odpověd ještě jednou.
Pokusím se to ale raději vysvětlit vše znovu
5 dní pořed vyšetřením jednoho oka si vyndáte kontaktní čočku z jednoho oka, na duhém ji ponecháze. Takto se dá fungovat - máme to ověřené na velkém počtu pacientů. Po 5 dnech uděláme vyšetření jednoho oka. Poté si nasadíte čočku do již vyšetřeného oka a vyjmete čočku z oka druhého. Za dalších 5 dnbí bude vyšetření druhégho oka. Poté budete muset vydržet jeden den bez brýlý a provedeme zákrok na obou očích najednou. Brýle vám zapůjčit neumíme - ale při schématu, které navrhuji to není nutné.
Jinak prosím uvědomte si, že jede o operaci na celý zbytek života a důležitý životní okamžik - je proto potřeba tomu trochu dočasně přizpůsobit režim života aby byly splněny všechny podmínky proto, aby to dopadlo dobře. Dvakrát 5 DNÍ BEZ JEDNÉ KONTAKTNÍ ČOČKY NA JEDNOM OKU MYSLÍM NENÍ NIC CO BYSTE NEMĚLA ZVLÁDNOUT.
Pokud na operaci nemáte peníze obrate se na jakokoliv pobočku Komerční banky a zažádejte o spotřebitelský úvar na zdravotní zákrok. Je to nejlevnější varianta ze všech splátkových systémů.
Zdravím
Děkuji za dotaz a zdravím
MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize
Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční, 1. patro
Viniční 4049/235, 615 00 Brno-Židenice
Telefon:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon ,  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
Mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
Fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
E-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz
nugetka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Děkuji za vysvětlení, opravdu jsem Vám špatně rozumněla.
anonym  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, proč je důležité pro laserovou operaci očí nenosit kontaktní čočky? Co se stane pokud by se to před operací nedodrželo? Kolík dní se doporučuje nenosit tedy kontaktní čočky před operací. Je možné operovat vadu -7,25 a -7,75 (dle měření na přístroji)?

Děkuji za odpověd
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
nošení měkkých kontaktních čoček se nedoporučuje dva týdny před plánovaným vyšetřením před refrakční operací excimerovým laserem. Před vlastní operací je to spíše z hygienických důvodů, tam tato doba je podstatně kratší. Vámi uváděné dioptrie jsou operaci laserem přístupné.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
uváděná dioptrická vada je při normální tloušťce rohovky odstranitelná. Kontaktní čočky nesmíte nosit zejména před vyšetřením, a to kvůli možnému zkreslení výsledků (doporučují se 2 týdny,ale na některých pracovištích vyžadují jen týden). Tato doba je dostatečná, aby rohovka nenesla žádné stopy od používaných čoček (otok, zkreslení vyšetření mapující rohovku např. v důsledku útlaku,...). Před samotnou operací jsou to hlavně hygienické důvody a to po dobu aplikace profylaktické léčby - v rozmezí 1 - 5 dní.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

Jitka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore,
mám dotaz ohledně laserové operace očí. byla jsem na vyšetření v jedné klinice, kde mi řekli, že mám takové zakřivení rohovky, že pro mě operace není možná, ale prý to může být i tím, že už několik let nosím kontaktní čočky každý den. Doporučili mi 3 měsíce čočky nenosit a pak zajít opět na kontrolu. Zajímal by mě Váš názor, když tvrdíte, že oči nenesou žádnou stopu po čočkách už po týdnu. Děkuji za odpověď

Reakce na Jitka

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
záleží na tom, co je myšleno pod nevhodným zakřivením rohovky (astigmatismus, ektatické změny rohovky, velmi plochá rohovka, atd)? Pokud by byla třeba kontaktní čočka nevhodně zvolena, pak můžou změny přetrvávat o něco déle (do měsíce). U Vás jsou přítomny pochybnosti, tak se doporučilo delší období pro naprostou jistotu. Může být přítomna i neovaskularizace a ta vyžaduje delší čas k posouzení....to už ale není zakřivení rohovky.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX

Reakce na Jitka

MUDr. Kristina Vodičková Ph.D., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 26 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

zastáváme názor, že dlouhodobí nositelé KČ mají skutečně změny v povrchových vrstvách rohovky.
Pokud je nález na rohovce hraniční, např. vysoké zakřivení v některé části rohovky v kombinaci s rozdílnou tloušťkou rohovek, je vhodné čočky úplně přestat nosit a za určitou dobu se dostavit k opakovanému hodnocení rohovky.
S pozdravem,
MUDr. Kristina Vodičková, Ph.D.
Oční klinika Neovize, Brno

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí