Mnutí očí ve spánku po Lasiku

Mnutí očí ve spánku po Lasiku

intricate  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
jsem 3. den po laserové operaci obou očí metodou XD Lasik. Vidím parádně, jen dnes ráno, když jsem se probudila, tak mě trochu řezalo v očích oproti předešlým dnům. Tak mě napadlo, jestli jsem si třeba v noci nepromnula oči?? Mne si člověk oči ve spánku nebo ne?? Spím samozřejmě v tmavých brýlích, ale na bocích mají malou škvírku, tak na mě padla ráno hrůza, jestli jsem si v noci nemohla tou škvírkou sáhnout do oka nebo si ho promnout. Přecejen člověka občas oči zasvrbí nebo má tendenci se poškrábat, proto by mě zajímalo, zda člověk ze spánku se automaticky poškrábe nebo to nevnímá? Snažím se vše dodržovat tak, jak se má, na oči si nesahám, zatím si je ani vodou neoplachuji, proto bych si nerada nevědomky v noci způsobila nějakou komplikaci. Co by se mohlo stát, kdybych si po tak krátké době promnula oči?? A nemohly mě ty oči řezat třeba i proto, že jsem si několik dní už oči nemyla a mám je trochu slepené (kapky, slzy, ospalky atd.)? Jinak, ospalky se snažím opatrně z koutku rohu vatovou tyčinkou vyndat, samozřejmě tak, abych se nedotkla oka...
Děkuji velice za každou odpověď.
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
pokud jste spala s brýlemi, je malá pravděpodobnost, že jste si mohla poškodit oči. Mnutí očí se po operaci LASIK nedoporučuje, aby nedošlo k posunu rohovkového laloku (které by se projevilo poklesem vidění). Pokud vidíte výborně, pak asi k žádnému poškození oka ve spánku nedošlo. Pokud máte potíže, objednejte se na kontrolu k vašemu ošetřujícímu očnímu lékaři.

S pozdravem a přáním pěkného dne,

MUDr. Tomáš Jurečka, Ph.D.
Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční
Viniční 235
615 00 Brno-Židenice
Česká republika
Tel.: +  420 ... Zobrazit číslo 420 517 070 707  Telefon , +  420 ... Zobrazit číslo 420 517 070 700  Telefon
Mobil: +  420 ... Zobrazit číslo 420 775 858 700  Telefon
e-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
mnutí očí není povoleno z důvodu rizika posunu rohovkového flapu. rávě tmavé brýle brání podvědomému nočnímu mnutí a škrábání. Kdyby došlo k decentraci flapu, tak nastane zhoršení kvality vidění.Vidíteli na obě oči výborně, tak je velmi nepravděpodobné, že jste si přivodila nějakou komplikaci.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí