Operace očí a tenká rohovka

Operace očí a tenká rohovka

Marinda  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,

od 13 let nosím brýle na dálku. Nyní je mi 25 let a mám na obou očí -6. Chtěla bych podstoupit operaci. Byla jsem na vyšetření a tam mi zjistili tenčí rohovku 479μm, ale i tak by se operace dala udělat.. Chtěla bych jít na kliniku, která nabízí doživotní záruku, ale zajímalo by mě, jestli mě ta záruka k něčemu bude, když mám tak tenkou rohovku..a jestli tato záruka platí i při zhoršeni zraku po porodu.. Zatím však dítě neplánuji..Mohli byste mi prosím poradit, co bude pro mě nejlepší? Děkuji.
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
děkuji Vám za dotaz. Termín doživotní záruka znamená, pokud jsem dobře informován, že Vám pracoviště provede případnou reoperaci či doplnění zákroku. Každé pracoviště odpovídá za svou práci v mezích platných zákonů. Pokud potřebujete operaci, rádi Vám ji provedeme, objednejte se prosím na tel. č. XXXXXXXXXXX, po vyšetření Vám rádi zodpovíme všechny dotazy.
S pozdravem
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
Dioptrická vada se pomocí laseru odstraňuje z rohovky, takže aby bylo možno odstranit určitý počet dioptrií, je nutné mít k dispozici určitou sílu rohovky. V rámci doživotní záruky se nově vzniklé dioptrie odstraňují rovněž z rohovky. Doživotní záruku lze tedy uplatnit pouze v případě, že po prvotním zákroku zbývá dostatečná a bezpečná síla rohovky pro další, doplňkový zákrok. Pokud není po zákroku dostatečná síla rohovky, nelze bezpečně odstranit další dioptrie a nelze tedy ani uplatnit doživotní záruku. "Rezervy" Vaší rohovky ve vztahu k její síle a počtu dioptrií lze vypočítat v rámci vstupního vyšetření. Při příliš tenkých rohovkách máme rovněž k dispozici nelaserový nitrooční zákrok (fakická nitrooční čočka), který řeší problematiku refrakční vady, aniž by se musela rohovka laserovat.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
MUDr. Tomáš Jurečka, Ph.D.
Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční
Viniční 235
615 00 Brno-Židenice
Česká republika
Tel.: +  420 ... Zobrazit číslo 420 517 070 707  Telefon , +  420 ... Zobrazit číslo 420 517 070 700  Telefon
Mobil: +  420 ... Zobrazit číslo 420 775 858 700  Telefon
e-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí