Operace očí u vaskularizace?

Operace očí u vaskularizace?

Ela  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Přeji dobrý den, chtěla jsem se informovat. Mám od malička vadu zraku velou - 10,5 dioptrií na obou očích.Řešila jsem to nošením kontaktních čoček, bohužel se u mě objevila vaskularizace. Jsem z toho nešťastná , chtěla jsem se zeptat existuje ňáké řešení operace, výměna čočky nobo něco , co by mi pomohlo. Jsem z toho psychycky na dně.
Děkuji
MUDr. Jana Mikšovská  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha, Brno
  • 18 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den,
krátkozrakost vyšší než -10 dioptrií nelze většinou již řešit laserovou refrakční operací, ale pomocí speciálních nitroočních čoček - fakické čočky, které se během operace vkládají do oka mezi duhovku a vlastní čočku. V podstatě to jsou kontaktní čočky uvnitř oka, o které se člověk nemusí nijak starat. V oku tyto čočky nedráždí a nevyvolávají komplikace tytu rohovkové vaskularizace. Výhodou této operace je, že je reverzibilní a tyto čočky lze kdykoliv chirurgicky z oka odstranit a navrátit oko do původního stavu.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, stejně jako paní doktorko Mikšovská se jednoznačně přikláním k fakické čočce. Kdyby pro čočku nebylo v oku dostatek místa, což je vysoce nepravděpodobné, tak pak už zbývá jen Vámi zmiňovaná výměna čočky.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Ela  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Děkuji moc, chápu tedy dobře pokud by nebyla možná faktická čočka , je ještě jiné řešení výměna čočky, Nebo se pro mě nedá už nic dělat. Laserovou operaci mít nemohu kvůli velkému počtu dioptrií -10,5 a pokud by nešla ta faktická čočka , jestli je ještě jiné řešení ,nebo už se nedá dělat nic.Děkuji

Reakce na Ela

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, chápete to dobře. Je ještě další řešení, které je ale krajním řešením a to bude proveditelný. Jiné techniky již nejsou.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí