Laserová operace po padesátce

Laserová operace po padesátce

PesinaJ  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, je mi 54 let, trpím krátkozrakostí obou očí. Je v mém věku ještě možná laserová operace k jejímu odstranění? Uvádí se hranice 40-45 let. Znamená to, že po tomto věku je operace více riziková? Děkuji za vysvětlení. J.P.
MUDr. Josef Hycl CSc.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 6 odpovědí
Dobrý den pane Pesino,
Odpověď je ve vašem případě trošku složitější. Laserová operace riziková není. Jde o to, že ve vašem věku řešíme nejenom problém na dálku ale i do blízka.
Jde o to, že většina lidí, kterým je více než 40 a vidí bez brýlí perfektně na dálku, potřebuje na blízko plusové čtecí brýle – ve 40 cca +0,5 , v padesáti cca +2 a šedesáti většinou +3,0.
U vás jsou v podstatě možné 3 přístupy
1) Bud zcela odstraníme dioptrie na dálku – není to problém pomocí zákroku NeoLASIK to lze provést rychle, bezpečně a s vynikajícím výsledkem. Budete mít naprosto perfektní vidění do dálky, ale do blízka budete potřebovat brýle cca +2,75 dioptrií – tak jako každý člověk vašeho věku, který vidí dobře do dálky. Cena zákroku je 19 tisíc za jedno oko
2) Odstraníme většinu vaší vady, ale ponecháme alespoň na jednom oku cca -1 dioptrie a na druhém cca -2 dioptrie – tím vám zůstane vidění do blízka bez brýlí, na dálku to bude také výborné – jen možná do kina a na řízení budete potřebovat slabé brýle cca --1 dioptrie
3) A nebo použijeme úplně jinou metodu. Pro vaše dioptrie a váš věk 54 v tomto případě bude nejlepší nelaserová metoda PRELEX. Umožňuje získat vidění do dálky i do blízka bez brýlí. Není pravda nejlacinější – stojí 29000 za oko ale je to nejlepší, co vám může moderní oční lékařství nabídnout. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na naše stránky – stačí kliknout na tyto odkazy XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX a XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX . S touto metodou máme mnohaleté a vynikající zkušenosti.

Pokud se budete chtít objednat na předoperační vyšetření, zavolejte prosím na níže uvedená čísla.
Děkuji za váš dotaz a zdravím.
MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel: XXXXXXXXXXX
tel: XXXXXXXXXXX
mobil: XXXXXXXXXXX
fax: XXXXXXXXXXX
e-mail: XXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXX

PesinaJ  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Vážený pane doktore, děkuji za obsáhlou odpověď, tak rychlou reakci jsem nečekal. Mám nyní nad čím přemýšlet. :-) Mohu poprosit malé upřesnění k metodě č. 2? Jde též o zákrok NEOLASIK, jako v prvém případě? Cenová relace je podobná?
Ještě prosím, při operaci 1 či 2, s jak dlouhou dobou rekonvalescence je potřeba počítat, než se vidění zcela upraví, kdy je bezpečné po operaci opět sednout za volat. Děkuji a přeji vám hezký víkend. J.Pešina

Reakce na PesinaJ

MUDr. Josef Hycl CSc.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 6 odpovědí
Ano je to stejný zákrok jako v bodě 1. Vidění je první den po operaci cca na 90% a zbytek se doladí na 100% cca do týdne. Také po tádnu je možné řídit ( někdy již 2. den)
Hana Hudečková  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den , prosím chtěla bych se zeptat jestli by bylo možné podstoupit laserovou operaci vě věku 40 let , mám 1.25 dioptrie a na jednom oku 4 cylindry a na druhém 2,85 cylindru a na jednom oku mám osu 180* a na druhém 0* Děkuji za odpověd Hana

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí