Rizika laserové operace dalekozrakosti

Rizika laserové operace dalekozrakosti

Lukas91  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobry den, trpim dalekozrakosti (na kazdem oku zhruba 5,5 dioptrii). Premyslim o laserove operaci Lasik popr vlozeni fakicke cocky ICL.

Mam nekolik dotazu ohledne rizik:

Existuje riziko oslepnuti? Pokud ano, kolikaprocentni zhruba? Dale jsem slysel, ze mi operaci mohou vzniknout vady popsane nize. Je to pravda a pokud ano, kolikaprocentni je riziko?

Katarakta/sedy zakal ; kratkozrakost ; starburst/hvezdny vybuch (kolem svetel) ; halo efekt/kruh kolem sveta ; glare efekt/oslnění ze světěl ; zhorseni zraku na cteni, nutnost bryli ; suche oko.

Predem vsem dekuji za odpovedi a nazory.

Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Hezký den, a díky za Váš dotaz.
Klíčovým faktorem pro dobrý výsledek operace je podrobné předoperační vyšetření. Na naší klinice předoperační vyšetření trvá 3 hodiny a vždy zahrnuje rozkapání očí (aby lékař přes rozšířenou zornici mohl zkontrolovat zadní segment oka). Díky tomuto komplexnímu vyšetření odhalíme veškeré případné skryté vady nebo kontraindikace k operaci.
Naši lékaři Vám operaci doporučí pouze v případě, že budou přesvědčeni o dobrém výsledku operace a tedy o přínosu pro Vás. Pokud by pro Vaše oči nebyla operace vhodná, v žádném případě Vám ji nedoporučí.
Tím výrazně eliminujeme možná rizika spojená s operací. Součástí tohoto vyšetření je i 30 min konzultace s lékařem, který zodpoví veškeré Vaše dotazy.
Oslepnutí nehrozí, při laserových operacích používáme precizní femtosekundový laser VisuMax, který v případě pohybu oka či jakékoli jiné komplikace okamžitě operaci zastaví. Implantace čočky ICL je také bezpečná, navíc je tato operace zcela reverzibilní.
Pokud je tedy operace správně indikovaná, precizně provedená a jsou dodržena veškerá doporučení pooperační péče, jsou rizika spojená s očními operacemi zcela minimální.
Co se týče nežádoucích světelných efektů, je možné, že se budou vyskytovat několik týdnů či měsíců po zákroku, budou ale časem ustupovat.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Byla jsem velmi spokojená s celým procesem - od objednání až po kontrolu po zákroku. V Refrakčním centru jsou příjemní lidé, všechno mi několikrát trpělivě vysvětlili. Operace sama o sobě nebyla tak děsivá, jak jsem se b... Více 

Doktor ve Vašem okolí