Vytvrzení rohovky po laserové operaci očí

Vytvrzení rohovky po laserové operaci očí

Renáta  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Po konzultaci s lékařem ohledně odstranění krátkozrakosti 5,5dpt mi bylo doporučeno vytvrzení rohovky pro stabilizaci výsledku laserové operace.
Je tento zákrok pro mne užitečný nebo je to jen tahání peněz z lidí? Je mi 34let. A jaká je do budoucna pravděpodobnost že když se mi zkazí oči nebudu moc nosit třeba ani čočky? Nebo je možné že do budoucna uvidím ještě hůř než teď s brýlemi? Jsou už laserové operace očí bezpečné?
Děkuji za odpovědi.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den paní Renáto, takové vytvrzení rohovky je v odůvodněných případech opravdu doporučováno a má své opodstatnění. Jedná se o případy, kdy je rohovka více protenčena a podle klasifikační stupnice by po olaserování bylo větší riziko patologického vyklenutí rohovky (tzv. keratokonus), nebo již samotná topografie rohovky je vykazuje jisté abnormality, které by se provedením laseru mohly zhoršit. Zda-li je toto Váš případ, to na dálku není možné určit. Na stabilizaci samotné dioptrické vady to až takový vliv nemá. Kdyby došlo k progresi krátkozrakosti, tak dolaserování je možné (pokud je tloušťka rohovky dostatečná), ale je obtížnější dózování operace vzhledem k jejímu předchozímu vytvrzení. Kontaktní čočky jsou po operacích všeobecně obtížněji aplikovatelné, ale zkušený kontaktolog s tím nemá problém. Prodělané vytvrzení nemá na tuto skutečnost vliv. V dnešní době jsou již laserové operace všeobecně považované za bezpečné, ale samozřejmě má svá rizika.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Renáta  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za odpověď,
jen jestli byste mi mohl vysvětlit význam slovního spojení "dózování operace",
nikde jsem nenašla význam tohoto slova.
Děkuji

Reakce na Renáta

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, jedná se o propočítání tloušťky rohovky, která má být odstraněna k odstranění přítomné nově se objevené dioptrické vady. Ještě není zcela exaktně zjištěno, do jaké míry se změní vlastnosti rohovky, aby kalkulace reoperací byly zcela přesné. Na to je potřeba provedení více takových zákroků.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí