Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Kdy je vada ustálená? - Laserové operace očí - Diskuze

Kdy je vada ustálená?

Kdy je vada ustálená?

mysak  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy je oční vada ustálená. Zajímám se o refrakční odstranění krátkozrakosti a při hledání informací je tato uvedena všude, že před operací vada musí být ustálená. Nevím, jak pohlížet na svůj případ, kdy dva tři roky mám dioptrie stejné, pak dojde ke zvýšení, pak zase pár let beze změny. Nyní od poslední změny cca 1,5 roku. Je toto dostateně ustálený stav nebo ne? Moc děkuji za odpověď. Michal
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
pokud se refrakční vada nemění více jak rok, je pokládána za ustálenou pro potřeby refrační operace.
Jistě Vám v refrakčním centru, které si vyberete vyhoví.
S pozdravem
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den pane Michale,
požadavek na ustálení je nutný na těch pracovištích, kde používají starší zařízení a neposkytují v ceně doživotní záruku.
Pokud zvolíte zákrok femtosekundovým laserem (NeoLASIK nebo NeoLASIK HD)není nutné, aby vada byla ustálená (navíc téměř nikdy nelze s jistotou tvrdit, že je vada ustálená - někomu se stabilizuje ve 20, někomu ve 30 a někomu nikdy). V ceně těchto zákroků je doživotní záruka - což znamená, že i kdyby vada nebyla ustálená a znovu se objevila máte opakovaný zákrok zdarma. Navíc opakovaný zákrok je vzhledem k použití femtosekundového laseru technicky jednoduchý a oko nezatěžující.
Takže abych to uzavřel neřešte zda je vada ustálená nebo ne (nikdo na světě vám to neřekne - může být ustalená třeba dva roky a pak se stejně může "zhoupnout") a zvolte zákrok, který vám zaručí dlouhodbě vynikající a stabilní výsledek a doživotní záruku.

Děkuji za dotaz a z dravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
e-mail: info@neovize.cz

www.neovize.cz
Monika  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem krátkozraká. Cca 5 let nosím mj. kontaktní čočky s -2.75/-2.75. Před půl rokem mi doktorka doporučila zvednout dioptrie na -3.25/-3.00 (zatím v čočkách, brýle jsme prozatím nechali). A řekla mi že jsem vhodný adept na laserovou operaci. Nemyslím si že by se mi náhle oči zhoršily, myslím si že jsem to trošku zvednout potřebovala již delší dobu. Teď jsem se konečně rozhodla pro laserovou operaci, jsem objednaná za měsíc do Prahy na kliniku Gemini, bude to zákrok s doživotní zárukou. Myslíte si že toto může být neustálená vada? Nebo jsem třeba byla jen podkorigovaná? Nebo záleží co mi naměřil ten přístroj v ordinaci? Ten pozná že se mi to opravdu zhoršilo během půl roku? Mám zajít za mou doktorkou a zeptat se jí na to co naměřil přístroj opakovaně každý půl rok? Děkuji za případnou odpověď. Monika.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí