Záněty spojivek a laserová operace očí

Záněty spojivek a laserová operace očí

radmila  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Chtěla bych poprosit o radu. Chtěla bych během zimních měsíců jít na operaci odstranění dioptrií, ale mám problém. Od září jsem prodělala už čtvrtý zánět spojivek. Kapky mi vždy zabraly, do cca týdnu potíže odezněly, ale po krátké době se problém opakoval. Nevím, zda při tomto stavu můžu vůbec o operaci uvažovat. Jestli nehrozí vyšší riziko komplikací. Nedovedu si představit co by se stalo, kdyby se zánět spojivek opět ozval a bylo to krátce po operaci. Nebo, dá se něco udělat, aby se to minimalizovalo?
MUDr. David Klečka  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 9 odpovědí
Samotné opakované záněty spojivek vám v podstoupení operace jistě nebrání.Bylo by však vhodné pokusit se s vaším očním lékařem zjistit příčinu opakujících se zánětů a případnou laserovou operaci provádět v době,kdy jsou oči zcela klidné. V pooperačním průběhu jsou po laserové operaci běžně podávány protizánětlivé případně i antibioitické oční kapky,které riziko komplikací minimalizují. Pokud by se jednalo například o opar rohovky,nebo záněty spojené s nedostatečnou slzivostí,není vhodné laserovou operaci provádět vůbec.Pokud se jedná např o alergické obtíže,je vhodné na operaci zvolit období mimo alergickou sezonu.
S pozdravem
MUDr.Klečka
RCP

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí