Bolest kyčle vystřelující do nohy

Bolest kyčle vystřelující do nohy

Havránek  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 27 let a asi dva měsíce mě trápí dloubavá bolest v kyčli nejspíš v kloubu a vystřeluje to trochu do nohy, mám v ní pocit brnění. Začalo to mírnou bolestí v kříži směrem do levé strany a to jenom při delším sezení. Nyní se bolest projevuje hned po chvíli když stojím, při pohybu nebo v sedě bolest slábne, jenže v práci musím převážně stát, dělám dvanáctky, Prosil bych o radu, čím by to mohlo být způsobeno, popřípadě na jaké oddělení si mám dojít na vyšetření. Děkuji za odpovědi.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
tak jak popisujete příznaky jedná se s vysokou pravděpodobností o poruchu meziobratlové ploténky, která tlačí na nerv. To se projevuje brněním nohy, jak uvádíte.
Doporučoval bych vyšetření u neurologa nejspíš, nebo u ortopéda, který stanoví s vysokou pravděpodobností přesnou diagnózu a doporučí léčbu.
S vyšetřením neváhejte, protože může nastat prodlení.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
JanaJ  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, pane doktore. Velmi děkuji za Vaší odpověď, to mne vůbec nenapadlo, že by to mohlo být s z takového důvodu. V současné chvíli je to lepší, ale určitě si toto vyšetření nechám udělat. Ještě jednou děkuji, Jana Jonová

Reakce na JanaJ

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
no to by mělo napadnout ne Vás, ale především Vašeho ošetřujícího lékaře :-)
prim. Moster, Revmacentrum
Akilav  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Hezky jste poradili panu Havrankovi...
Můj 21 lety syn se stejným problémem navštěvoval půl roku pana doktora ortopeda na zeleném pruhu v praze...a ten mu na 3-krát léčil silnějšími a silnějšími antibiotiky zanet v kycli i kdyz za nim prisel se skripnutou pateri...plotynky ...až uz silnější antiniotika nebyli,tak ho poslal na po čtvrté domu ze 100-₩vkovym tramalem...když uz kluk chodil o dvouch francouzkych holich a nemohl chodit na levou nohu a cítil jak mu od levé kyčle až k páteři něco uvnitř břicha roste a tlačí ho to na vsechny strany a neuveritelne boli a nemůže chodit a spát tak vedle ordinace pana ortopeda na stejne chodbě na poliklinice na zeleném pruhu v slzách a v bolestech zaklepal na dveře hned vedle pana doktora ortopeda a nejmenovaný pan doktor mu po odvypraveni svých potíží odpocatku az do te doby co ma tramal a dve hole napsal zadanky na odbery krve. sono. MR. atd...a po pul roce v bolestech po ruznych vysetrenich rentgenech a cekani vysledku z oberu z hystologie z toho vetrelce co synovi vyrostl kolem kycle nam byla oznamena diagnoza...ewinguv sakrom...rakovina dlouhých kostí...díky ortopedovi který se na vše vysral a odbyl ho uz jenom tramalem a neposlal ho dal na zadne dalsi vysetreni se na to přišlo pozdě...léčení začalo v pokročilém stadiu...vyzadejte si vyšetření sam...když vás to boli...někteří lékaři si nezaslouží byt na svých místech, nýbrž víc škodí nežli pomáhají...syn je momentálně na šesté chemoterapii ze sedmi...a dal uvidime...každopádně se nechte vyšetřit i jiným lékařem aby jste nenatrefil na takového luzra coby doktora jako my...syn ho chce žalovat...a zaslouží si to...držím palce a nečekejte...čtěte internet protože třeba ja jsem vycetla víc než vi ten pan ortoped na zeleném pruhu v praze...a kdyz podle obrazu krve nepozna ze hodnoty ktere ukazuji zanet v tele jsou 3krat vyšší ze uz to bude něco zavaznejsiho a i laik to vycte a ví...tak tam nemá co dělat a je potřeba s tim něco udelat nez uskodi dalším a dalším...jen sedět v teplé mistnosti jezdit v hezkém autě a hrát si na doktora-to nejde ... když tím trpí pacienti...
MUDr. Boris Hynek  |  Basic member  |  Hematologie a transfuzní lékařství  |  Rychnov nad Kněžnou
  • 20 odpovědí
Dobrý den. Vámi popisovaná bolest může mít několik příčin.Mezi nejčastější patří zablokování skloubení mezi pánevní kostí a kostí křížové (tzv. SI skloubení. Může jít také o postižení bederní části páteře s drážděním sedacího nervu. Nebo se může jednat o postižení kyčelního kloubu.
Vyhledejte rehabilitačního lékaře, ortopeda nebo neurologa, který by měl indikovat příslušné vyšetření a stanovit příčinu Vašich potíží a také stanovit léčebný postup a režimová opatření.
Hezký den. Boris Hynek
Kvičalka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, prosím Vás,chtěla bych se zeptat, bolí mně velmi nohy. V noci nemůžu vůbec spát, mám těžké unavené nohy, nemůžu dát nohu na nohu, je to jako balvan, do toho mě bolí v pravé kyčli a hlavně obě dvě hýždě. Rentgen zad mám v pořádku, takže jsem začala cvičení, ale není to zatím dobré. Záda mám rozbolavělá. Včera jsem se hodně natahovala zalít kytku a celou noc jsem od bolesti nohou nespala. Nemám zatím CT ani magnetickou rezonanci,tak nevím od čeho by to mohlo být. Mám podezření, že by to mohlo být něco s bederní páteří, ale asi pokud nemám CT, kam mě zatím ortoped neposlal, tak nevím nic.Můžete mi prosím poradit?Moc děkuji.

Reakce na Kvičalka

Olma R+,s.r.o.  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 16 odpovědí
Dobrý den,
noční bolesti nohou (nevím jestli myslíte jen nohy - to zn. od kotníku dolů, nebo i lýtka....) nejsou typickým projevem poruch páteře.Může se jednat o polyneuropatii ... Bolesti hyždí, kyčle? mohou být zase jiné příčiny.Podle informací, které jste napsala lze přesně poradit jen těžko, ale nejspíše bych vás směřoval na neurologii,vhodné je vyšetření elekromyografie (EMG) ... RTG nemůže ukázat nic zásadního, snad kromě kyčel. kl., a vzhledem k nepravděpodobné příčině vertebrogenní prozatím CT nebo MR nemá smyls.

Reakce na Kvičalka

anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Nevím kolik máte let, ale mě osobně od bolesti zad a kyčlí zjistili osteoporozu.
Havránek  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Děkuji vám za rady, neprodleně zajdu na vyšetření.
JanaJ  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, je mi 38 let, jsem matka 4 dětí (20, 17, 12 a 2,5 roku).
Od posledního porodu, tedy 2,5 roku, mě bolí levá kyčel, nejvíc v noci a bolesti mi vystřelují do stehna. Je to tupá bolest, někdy hodně velká, že mívám až pocit, že to už nevydržím. Teď za 5 měsíců zpátky to polevilo aspoň přes den, ale v noci se to ještě někdy ozývá. Ráda bych nějakou radu, či informaci, zda může jít o vážnou nemoc, či jen namáhaný kloub, například větším příbytkem na váze v těhotenství. Jsem jinak štíhlá, 65 kg na 179 cm, ale v těhotenství jsem vždy 20 až 25 kg přibrala. Velice Vám děkuji za jakoukoli informaci, k lékaři cestu stále odkládám, neboť jsem velký strašpytel... :), manželova maminka umřela na rakovinu kostí a já hned propadám zoufalství, že by to mohlo být něco takového taky. Jana Jonová
MUDr.Robětín Karel
MUDr.Robětín Karel  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 10 odpovědí
Dobrý den,faktorů,které způsobují bolesti v kyčelním kloubu je mnoho.Bude-li mít zájem vyšetřím Vás a posoudím ,jak dál.Mám ordinaci v Motelu Nový York na Kunratické ul vedle čerpací stanice ETK.Můžete přijít již ve středu mezi 16-16,30h,nebo v pátek v 10.45
s pozdravem
Dr.Robětín
www-jehlicky.cz

Reakce na MUDr.Robětín Karel

JanaJ  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, pane doktore,
velice děkuji za informaci a nabídku prohlídky. V současné chvíli máme hodně nemocného tatínka, tak jakmile bude aspoň trošičku volná chvilka, přijela bych. Děkuji a přeji pěkný den, Jana Jonová
hana4  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý večer! Moc bych Vás chtěla poprosit o radu - už asi 2 roky mám opravdu moc velké bolesti levé kyčle vystřelující do stehna i lýtka hlavně v noci - k tomu se přidává i bolest v páteři a ted mi vystřeluje i do břicha ,na dotek mne bolí i svaly po celém stehně . S kyčlí jsem byla i na magnetické rezonanci , kde mi zjistili artrozu druhého stupně - ortopéd mi řekl , že to nemúže tak strašně bolet at shodím a neurolog mi zase tvrdí,že při tomhle stupni artrozy je to normální .Zároven mi řekli že mám špatné nějaké skloubení křížové kosti s kyčlí .Už nevím co mám dělat ty bolesti jsou nesnesitelné hlavně v noci - ve dne vím o každém kroku jako by mi do kyčle vjel núž - pracuji u stroje - hlavně ve stoje.Rehabilitace mi nezabrali- cvičení a magnety a injekce jenom na jeden den. Nikdo mi jinak neumí poradit . Moc bych Vám byla vděčná za radu co mám dělat.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
vhodnější by bylo doplnit vyšetření magnetickou rezonancí oblast bederní páteře, které by zjistilo eventuální poškození meziobratlových plotének, což by mohlo dělat Vaše potíže.
prim. Moster, Revmacentrum
Olma R+,s.r.o.  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 16 odpovědí
Dobrý den,
k lepšímu posouzení napište kolik je vám let, kde přesneji se bolet nachází ( tříslo,bok, přední, zadní strana stehna....)
Zdravím Vás
Dr. Jiří Vlček

Reakce na Olma R+,s.r.o.

hana4  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den! Je mi 45 let. Bolest jde venkovní stranou stehna (i na dotek je bolestivá ta noha z venkovní strany stehna),venkovní stanou kolena někdy i uvnitř kolena až do lýtka kde přechází do křečovité bolesti. Každý pohyb v noci je velmi bolestivý . Jsem vysoká 176 cm a vážím něco přez 90 kg . Mám dost problém zkorigovat váhu - jsem po operaci štítné žlázy . Ale i když jsem vážila 63 kg tak jsem měla problémy s páteří .Děkuji za odpověd

Reakce na Olma R+,s.r.o.

hana4  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den! Je mi 45 let. Bolest jde venkovní stranou stehna a dozadu(i na dotek je bolestivá ta noha z venkovní strany stehna),venkovní stanou kolena někdy i uvnitř kolena až do lýtka kde přechází do křečovité bolesti. Každý pohyb v noci je velmi bolestivý . Jsem vysoká 176 cm a vážím něco přez 90 kg . Mám dost problém zkorigovat váhu - jsem po operaci štítné žlázy . Ale i když jsem vážila 63 kg tak jsem měla problémy s páteří .Děkuji za odpověd

Reakce na hana4

Olma R+,s.r.o.  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 16 odpovědí
Popisovaná bolest není typickým projevem koxartrozy (zejména ne bolest v lýtku), nález artrozy II. stupně vzhledem k věku a váze není nijak vyjímečný ale nemusí být příčinou vašic bolestí (neplatí však vždy úměra - čím vyšší stupeň artrozy, tím větší bolest). Popisované potíže spíše vypadají na kořenové dráždění L5, nebo S1 (vhodné CT nebo MR páteře). "Špatné" křížokyčelní skloubení nic nevysvětluje a příčinou boelstí až do lýtka být zpravidla nemůže.
Dr. Jiří Vlček

Reakce na hana4

GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
příčina Vašich potíží bude patrně v bederní páteři. Objednejte se proto na neurologii, kde Vás lékař vyšetří a určí, zda se jedná o blokádu páteře či může jít i o utlačení nervu z výhřezu ploténky. Podle toho Vám nasadí léčbu – léky a pravděpodobně i rehabilitaci.
S pozdravem Mgr. Anna Nedbalová, fyzioterapeut

Reakce na hana4

prof. MUDr. Libor Paša Ph.D.  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Brno
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
dobrý den. boelsit mohou být jak od bederní páteře. tak i od kyčelního kloubu.
pokdu máte potíže. pak by Vás měl vyšetřit neruolog nebo ortoped v místě bydliště
doc Paša

Reakce na prof. MUDr. Libor Paša Ph.D.

hana4  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den! Pane docente děkuji za odpověd - už asi 2 roky mám opravdu velké bolesti levé kyčle vystřelující do stehna i lýtka hlavně v noci - k tomu se přidává i bolest v páteři a ted mi vystřeluje i do břicha ,na dotek mne bolí i svaly po celém stehně . S kyčlí jsem byla i na magnetické rezonanci , kde mi zjistili artrozu druhého stupně - ortopéd mi řekl , že to nemúže tak strašně bolet at shodím a neurolog mi zase tvrdí,že při tomhle stupni artrozy je to normální .Zároven mi řekli že mám špatné nějaké skloubení křížové kosti s kyčlí .Už nevím co mám dělat ty bolesti jsou nesnesitelné hlavně v noci - ve dne vím o každém kroku jako by mi do kyčle vjel núž - pracuji u stroje - tedy těžší práce - vlastně celý život - lisy, cnc ,fréza , atd.- hlavně ve stoje.Rehabilitace mi nezabrali- cvičení a magnety a injekce jenom na jeden den , kdy byla aplikována . Nikdo mi jinak neumí poradit .

Reakce na hana4

prof. MUDr. Libor Paša Ph.D.  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Brno
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
zkuste jiného neurologa nebo ortopeda...
doc Paša
Ivik  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
dobrý den. je mi 24 let a asi rok mám problém. vůbec nevydržím sedět, při sezení déle jak půl hodiny mě bolí asi kyčel a bolest vystřeluje do nohy a poslední dobou při delším sezení vystřeluje i do břicha. začalo to na levé straně a teď už bolí i pravá strana. prosím o radu. děkuji.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
rok se trápit je dost dlouhá doba - není rozumnější se nechat vyšetřit řádně na ortopedii, kde se jistě udělá RTG páteře a kyčle, případně cestou praktického lékaře udělat vyšetření neurologické ?
prim. MUDr. R. Moster, CSc., Revmacentrum / SurGal Clinic Brno
NZZ RehaM, fyzioterapie, Mgr. Martina Vrbová  |  Basic member  |  Klatovy
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
Vaše příznaky mohou mít různé přičiny, které mohou vycházet jak z kyčelního kloubu, křížokyčelního kloubu či bederní páteře, nebo se může jednat pouze o poruchu funkční (porucha funkce svalů, špatné pohybové návyky, špatný stereotyp sedu). To však nelze zjistit v diskusi na internetu, na Vašem místě bych co nejrychleji vyhledala odborného lékaře (neurologa, ortopeda, popř. rehabilitačního), který po vyšetření určí další postup.
S pozdravem a přáním hezkého dne, Mgr. Martina Vrbová (fyzioterapeutka)
prof. MUDr. Libor Paša Ph.D.  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Brno
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
dob rý den,
dostal sjem Váš dotaz,
předchozí reakce jsou správné - nutno vyšetřit klinicky i včetně rtg pánve(oba kyčel klouby a přechodu páteře a pánve..
vhodné i neurol vyš.
doc paša
marsi  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 14 odpovědí
Dobrý den, trápí mě snad ten samý problém. Pár dní cítím bolest snad v kyčli,která my vystřeluje do celé nohy,ale většinou po koleno. Je to ostrá bolest,dělá mi problém se rozejít,při sezení mě bolí bedra a někdy brní noha.Poslední dobou mi dělají problém i schody a to jak nahoru,tak dolů. Když sedím,tak je bolest menší a není intenzivní,ale občas mě ostře píchne u kyčle. Jsem v poměrně vysoké zátěži,ale nikdy mi to problém nedělalo. Každý den se bolest zvětšuje. Před 3roky,jsem byla na operaci s levým kolenem- osteochondrom,ale to podle mě na tyto bolesti vliv nemá. Je mi 17 a proto mě to trápí. Bolest beder mi nastala zároveň s bolestí kyčle. Děkuji za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
Vaše potíže v souvislosti s předchozí operací osteochondromu nejspíše nebudou souviset.
Bolest je signál organizmu, že je v těle něco v nepořádku. Tedy neváhejte a v souladu se shora uvedenými doporučeními se nechte vyšetřit na ortopedii a neurologii ke zjištění příčiny Vašich potíží.
prim. Moster, Revmacentrum / SurGal Clinic, Brno
marsi  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 14 odpovědí
Dobrý den,chci se zeptat,jak dlouho bude trvat bolest kotníku. Před cca 2-3týdny jsem si ho podvrtnula + lehce poškodila vazy,jak mi napsal doktor. Dostala jsem na týden dlahu,ale po 3 dnu mi ji museli sundat,jelikož mi tlačila na nohu a ta mi otékala. Dostala jsem tedy ortézu s tím,že do konce týdne s berlemi a pak bez,ale s ortézou. Již chodím bez ni. Denně končetinu posiluji tím,že propínám špičku. Chodím plavat. Jelikož jsem ale aktivní sportovec potřebuji si být nohou jistá na 100%. Mám kotník pořád nateklý a bolí mě oblast achilovky a vnějšího kotníku. Ráno když se vzbudím mám dlouho problém končetinu rozejít. Je to normální,že otok ještě je a bolesti s malou hybností také? Děkuji

Reakce na marsi

GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,

není úplně neobvyklé, že po 3 týdnech po podvrtnutí kontníku ještě noha nefunguje zcela normálně. Kromě posilování, o kterém píšete, bude důležité nohu také protahovat, zejména Achilovu šlachu. Pokud by se stav nelepšil, zajděte si na kontrolu k lékaři, mohl by Vám doporučit rehabilitaci (obnovu stability i mobility kloubu s vhodným cvičením, případně některé procedury fyzikální terapie podporující hojení).

S pozdravem,
Mgr. Gabriela Černá
marsi  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 14 odpovědí
Dobrý den, v pátek jsem si při sportu vymkla kotník. Do minuty mi otekl a nemohla jsem se o něj vůbec opřít. Lékař mi k tomu skoro nic neřekl,jen,že vazy dostaly zabrat. Dal mi sádrovou dlahu na týden. Mám,ale neustálé bolesti,myslela jsem si,že když se dá sádra,že bolesti ustoupí a ono je to skoro horší. Nohu se snažím mít ve zvýšené poloze,ale tento večer mě bolest i vzbudila. Brní mi prsty,cítím pálení v oblasti vnějšího kotníku a paty,mám oteklé prsty. Čím by to mohlo být? Od kamarádky jsem dostala echo,že to může být žilní trombóza. Nechci přijít o nohu! Mám proto jít k lékaři? Nebo je to normální jev. Děkuji
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den. Dle vašeho popisu vám doporučuji návštěvu u lékaře. Bolest při výronu hlezenního kloubu je obvyklá, pokud ovšem pociťujete brnění prstů a pozorujete jejich otok event. změnu barvy je možné, že přiložená sádra je příliš těsná (následným zvětšení poŕazového edému), případným přesádrováním či použitím hlezenní ortézy zabráníte vzniku případného algodystrofického syndromu.
Fyzioterapeut z týmu GeRI
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
těsným sádrovým obvazem při poúrazovém otoku může dojít k vážnému poškození měkkých tkání zejména v důsledku tzv. syndromu lóže, resp. compartement syndromu. Žilní trombóza rovněž nelze vyloučit. Je nutná bezodkladná návštěva zdrav. zařízení, kde sádrový obvaz byl naložen či nejbližší chirurgické pracoviště.
prim. Moster, Revmacentrum
Lucinka82  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, pravidelně 3-4 dny mě každý měsíc bolí kyčle (někdy pravá a někdy levá), bolest vystřeluje až do oblasti kolene, takže mě bolí celá noha, hlavně v noci je to nepříjemná bolest. O jaké onemocnění se prosím jedná a dá se nějak léčit? Nechci pořád brát prášky proti bolesti. Děkuji moc za informace. Lucka, 29 let.
MUDr. Dalibor Zeman  |  Basic member  |  Chirurgie  |  Říčany
  • 24 odpovědí
Dobrý den Lucko,

je potřeba vás vyšetřit, udělat RTG snímek a stanovit diagnozu. Poté
se můžeme pustit do léčby. Užívání léků totiž neřeší příčinu a je možné je užívat jen dočasně. Objednejte se tedy na vyšetření, více informací www.klouby.com
S pozdravem

MUDr. Dalibor Zeman
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den, nechte se vyšetřit neurologem, ortopedem nebo rehabilitačním lékařem (snad s následnou fyzioterapií), ten příčinu určí. Pokud je bolest pravidelná a koreluje s menstruací, může být příčinou porucha pánevního dna. To je pak třeba (pod vedením) cvičit.

Mgr. Martin Svitek, rhb geri
Devon  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, cca týden mě bolí pravá kyčel, hlavně při chůzi a když sedím, i krátkou dobu, tak mi začne brnět pravá noha. A to až tak, že musím vstát a nohu znovu prokrvit. Mám strach, že by to mohl být nádor v kosti, je to možné? Děkuji za odpověď.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, brnění a bolest může být spíše dysfunkcí v oblasti bederní páteře (dráždění kořenu nervu). Doporučila bych Vám návštěvu na neurologii či u fyzioterapeuta.

S pozdravem, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXX
Jana Šimonková fyzioterapie  |  Basic member  |  Praha
  • 22 odpovědí
Dobrý den, těch důvodů proč vás bolí kyčelní kloub může být několik. Neurologocké, ortopedické, Nebyla jste na žádném vyšetření, kde by se vyloučil alespoň jeden z nich a pomýšlíte na nádor. Jste vždy tak pesimistická?
Jen z vašeho dotazu není moudrý ani fyzioterapeut. Popisujete bolest při chůzi? V krádkodobém sedu. Jasné. Ale řešíte bolest stojem a opět chůzí?
Kdy je tedy úleva. Stoj? Leh? Chůze? Při chůzi po schodech a do kopce? Dotazů mě napadá moc. Je nutné zajít k lékaři a začít svůj problém opravdu řešit. Pokud je bolest vertebrogenního původu / zdroj bolesti meziobratlová ploténka/ bude bolest brzy níž v koleni, lýtku a pod.
Zajděte k neurologovi či ortopedovi. Začněte s terapií ať můžete
v klidu spát. Jana Šimonková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den,

aby mohla být zahájena léčba a přijít pro Vás úleva, je nutné najít přínu bolesti. Dovolte mi proto nabídnout Vám konzultaci s některým z našich specialistů. Na naší klinice působí vyhledávaný neurolog a zkušený ortoped. Vstupní konzultace s každým z lékařů stojí 3000,- Kč a nejbližší termíny jsou k dispozici již v průběhu tohoto či příštího týdne. Pro objednání jsme Vám rádi k dispozici na XXXXXXXXXXX,8.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Senior Client Care Manager
Klinika GHC
Krakovská 8
110 00 Praha 1
Tel: XXXXXXXXXXX,8
XXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXX
Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o.  |  Basic member  |  Dobřichovice
  • 29 odpovědí
Dobrý den, bolest v kyčli vystřelující do nohy může mít více příčin, Může se jednat o potíže s kyčelníhm kloubem, o postižení v oblasti bederní páteře nebo křížokyčelního skloubení nebo nestabilitu v oblasti pánve ap. Příčin může být více, proto je důležité nechat se vyšetřit odborníkem. Můžete se obrátit i na naše pracoviště.
S pozdravem Mgr. Renata Léblová, fyzioterapeut
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
doporučuji Vám návštěvu lékaře, nejlépe neurologa, který Vás vyšetří. Příčinou brnění do dolní končetiny může být například porucha meziobratlové ploténky bederní páteře.
S pozdravem Mgr. Anna Nedbalová, GeRI
hany  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den je mi 18let uš od 15let.Trpil bolesti kyčly.chodim pravidelne ortopedu.a beru za lezy profi chondro..prej mam malo chupavek .chtel bych poradit co na to pomaha ..na operaci mi posilaj ale doktor řika že sem mladej tak ja nvn..dekuju za pomoc :...
Lukáš  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Prosím o radu. Přes veškerá vyšetření MR se nepodařilo určit příčinu mých bolestí přes hýždi do pravé kyčle a stehna.

Kanál páteřní hraniční šíře kol 14mm, forámina bez známek stenosy - l4 bilat dostatečné šíře.Ploténky L3/4 a L4/5 se jen mírně vyklenují do kanálu páteřního v rámci bulgingu.
marsi  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 14 odpovědí
Dobrý den,
ráda bych se Vás optala na můj problém. Dne 26.3.mi našli frakturu capiti radii. Dostala jsem dlahu skoro až po rameno.Ve čtvrtek jsem byla na převaze kvůli otlačeninám,které mi vznikly na dlani. Dlahu mám stále,ale mnohem častěji mi natékají prsty a brní mi v ních nebo štípe podobně,jako když mravenčí. Je to opravdu nepříjemné. Je toto normální? Další převaz a rentgen mám až 6.4. Buď mi brní všechny prsty nebo jen palec. A chtěla bych se zeptat,jaká je úspěšnost léčby tohoto zranění, popřípadě jestli se řeší i operativně. Pro můj věk zřejmě ne,jelikož mi je 18. Děkuji
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
Otok ruky múže tlačit na nervy a způsobovat brnění prstů, to bych Vám doporučil první zkontrolovat, zda nemáte "moc utažený obvaz, dlahu nebo ortézu" Pokud máte sádrovou fixaci, tak radši zajděte na kontrolu dříve, aby Vám otok nepůsobil komplikace.
Jinak Při poškození caput radii prsty brnět můžou, ale nejdříve se musí zlomenina zahojit a pak rehabilitací loket uvolnit a všechny měkké tkáně kolem, aby brnění přestalo.
Minimálně se na příští kontrole na vše zeptejte.
Pokud máte zlomeninu nedislocovanou a je to dobře zafixované, tak pokud budete mít potom dobrou RHB, tak bude ruka uplně v pořádku.
Spíš v pozdějíším věku může být v lokti artroza.
S pozdravem V.Kovalovský
Kvičalka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den p. doktore prosím Vás v listopadu mě začali bolet obě dvě nohy, dá se říct, že celé. Hlavně v noci jsem cítila těžké ,unavené nohy, takový tlak v těch nohách. Dostala jsem detralex a přešlo to. Teď asi po 2 měsích se mi to vrátilo, znovu Detralex , ale tentokrát mi nezabírá. Bolí mně buď jedna noha nebo obě.Často mě to bolí na kolenem, dneska to cítím v kyčli. Jako by mi to chodilo po nohách. Dneska v noci mě bolela pouze jedna noha. Nohy nateklé nemám, křeče nemám , žíly vnější nemám, vnitřní nevím. Nadváhu nemám/172cm/65kg/. Paní doktorka mě zatím na žádné vyšetření neposla, kromě krvy a moče, to mám v pořádku.Dala mi ten Detralex a Ibalgin mastičku. Mám sedavé zaměstnání.S páteří jsem nikdy problémy neměla.Vůbec nevím od čeho bych to mohla mít a kam s tím jít. Moc prosím o radu.
Katka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Kvíčalko i Já mám tyhle problemy, ale mě je 20-let. Jenom mi to žádný doktor nechce vubec vyšetřit prý to může trvat až 2 roky než se něco vyřeší.. Tohle už se mi opakuje 4-5 let a zhruba po 3-6 mesicich.. Proto s k tobě připojuji a take bych chtěla počkat na odpoved doktora... Děkuji

Reakce na Katka

ytgooo  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
i já mám podobný problém, 23 let, bez nadváhy, bez viditelných žil či otoků. Bolesti hlavně pod kolenem, ale i v kyčli, ve stehně, někdy i v lýtku. Taky jsem dostala Detralex, odběr krve a nic...
eva  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
měla jsem stejné příznaky a dlouho se trápila..až jednu koleg.sestričku napadlo, at si nechám udělat revmatické hodnoty z krve.norma je asi 20-200,já měla 980..dostala jsem antb.po 3letech hodnoty klesly na 300 a já už mám relativní klid..přeji brzké uzdraveni všem.
marsi  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 14 odpovědí
Dobrý den,
ráda bych se Vás optala na můj problém. Dne 26.3.mi našli frakturu capiti radii. 6.4. jsem byla sundat dlahu - dlahu jsem měla v 90stupních + přívěs na ruku. Jenže ruka stále bolí, opět se mi udělala velká modřina v místě zlomeniny a i mírný otok. Rukou pořád nemůžu hýbat a zapomínám ji používat, vše bez ohledu na to,že už dlahu nemám používám stále ruku pravou,přitom jsem levák. Snažím se rozcvičit podle rady,ale nefunguje to. Navíc mám ruku jako papuč nateklou hlavně od zápěstí ke konečkům prstů, už ji ani pořádně nezohnu. Je toto normální? Ruka vážně hodně bolí, hodně často mám pocit mravenčení a otok se zvětšuje nebo zmenšuje,ale ruka stále nateklá. Jelikož jsem sporotovec,neměla bych to řešit? Musím ruku používat co nejdřív a bojím se,abych neměla problémy s hybností později.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
po sundání fixace je ztuhlost jak v oblasti lokte, tak i zápěstí. Rozcvičení bude trvat přibližně tak dlouho, jak dlouhá byla fixace. Rozcvičujte postupně, zisk každých 10 st. je úspěch. I otok bývá pravidlem. Pokud nemáte předepsánu protizánětlivou léčbu, která by urychlila tyto průvodní jevy, můžete si brát s výhodou enzymatickou léčbu - Phlogenzym.
prim. Moster, Revmacentrum
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, v rehabilitaci buďte trpělivá min. 2 měsíce, rozcvičování jde velmi pomalu. Ruka ráda tuhne a je bolestivá, to je v celku normální. Vše konzultujte s vaším RHB pracovníkem nebo s ortopedem při kontrolách. Pokud máte kosti dobře zhojené a zavápněné, tak pokud budete při rehabilitaci trpělivá, tak by se mělo vše podařit.

Reakce na Bc. Václav Kovalovský

marsi  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 14 odpovědí
Doktor mě na rehabilitaci neposlal, řekl mi,jak mám ruku rozhýbat a toď všechno. Nejhorší je,že ruku nepoužívám, odvykla jsem si po 14ti dnech nošení dlahy v 90stupních a nejsem schopna ji zapojit do denních činností,ať je to oblíkání či jídlo. Dělá mi starost,že při sejmutí dlahy a provedení rtg ruka nebyla nateklá,teď se mi opět udělal otok v oblasti zlomeniny a modřina. Od zápěstí mám oteklou ruku-prsty též a zhoršuje se to. Už nemůžu dát prsty m´pomalu v pěst,bojím se,zda se zlomenina zahojila dobře. Jako sportovec si nemůžu dovolit mít omezenost v ruce a dlouhé léčení.

Reakce na marsi

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
pokud není něco OK, objednejte se k Vašemu lékaři na kontrolu.Kontrolní RTG snímek je na místě a pokud bude vše zhojeno, k odeslání na RHB by neměl být problém. Buďte aktivnější ve věci Vašeho zdraví,
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na marsi

Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Urřčitě si RHB nechte předepsat od svého lékaře, neměl by s tím být problém. Pokud ruku špatně rozcvičíte, tak Vám může zůstat na celý život omezení, čím dříve se začně, tím lépe.
bruno  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den. Mam už 1měsic bolesti nohou. Navštivil jsem ortopeda ktery mě dal obstřik do zad. Po obstřiku jse mi neulevilo spiš opačně přihorši.Napsal mě aulin. Mam přinejhoršim navštivit PL. Mužete mi poradit čim ty bolesti mohou byt a co mam dělat dal. Děkuji za odpověd
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Výpis možných příči podrobně by nedovolil rozsah této diskuse. Pokud bolesti nejsou ortopediuckého původu, měl by jste prodělat vyšetření interní a neurologická, dál podle toho, co se najde či nenajde
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
V součinnosti s obvodním lékařem a interním vyšetřením bych doporučoval navštívit rehabilitačního lékaře nebo neurologa. je potřeba podívat se na Vás i z hlediska svalů a funkce.
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
pokud je Váš lékař opravdu specialista, tak pokud ho navštívíte podruhé, tak může odhalit příčinu problému. Bolesti do nohou mohou mít mnoho příčin, interní, neurologické, rehabilitační a ortopedické.
Pokud to po předchozí terapii nebylo lepší, tak bude lékař postupovat v léčbě jinak nebo Vás odešle k jinému specialistovi.
V každém případě nechte udělat RTG nebo nějaké vyšetření, či se sám objednejte jinde(neurologie, rehabilitace...).
S pozdravem V.Kovalovský
Macik  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
od porodu, což je už více jak rok mne pobolívaly záda, přede dvěma měsíci se bolest přesunula do pravé kyčle a vystřeluje do celé nohy, konkrétně do zevní části lýtka a stehna. Kyčel už bolí tak, že sotva vstanu ráno z postele, bolí nepřetržitě, i v klidu, špatně se mi už i chodí. Taky cítím nepříjemné brnění v prstech u nohou. Nepomáhá ani obstřik u ortopeda, ani analgetika. Můj přítel je po operaci vyhřezlých plotének, mám strach, že v mém případě se jedná o totéž :-(. Prosím o radu, co s tím mám dělat, popř. jaké vyšetření by bylo potřeba. Mockrát děkuji.
Olma R+,s.r.o.  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 16 odpovědí
Dobrý den,
podle popsaných potíží jde pravděpodobně skutečně o kořenový syndrom (nejčastější příčina je výhřez disku). Potřeba je neurologické vyšetření a CT nebo MR (magnetická rezonance) páteře. Ne vždy je operace nutná.
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
DObrý den, určitě se objednejte na neurologii ať se zjistí jestli to není plotýnka, která by bolest do nohy mohla způsobovat a až dle vyšetření Vám lékař řekne, co se dá dělat.
S pozdravem V.Kovalovský
Zde61nka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Už asi1,5 roku trpím bolestí bederní páteře/dle Ct výhřez ploténky v oblasti L5 a S1 3,5 mm a ještě protruze ploténky L4.Byla jsem 2x na rehabiltitaci,následovalo krátkodobé zlepšení.Užívala jsem preparát Recoxa,ale ten jsem nesnášela,nyní mám jen tablety na bolest Doreta.Bolesti se stěhují různě po nohách,nyní hlavně v kyčlích a na přední straně stehen.Doma provádím jednoduché cviky z rehabilitace a chodím k paní která se zabývá Dornovou metodou. A stále nic,zlepšení nepřichází.Co bych ještě měla podniknout.Díky za radu.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Netuším , kdo vás léčí. Nicméně- bolesti vyzařující do nohou= neurologické vyšetření, podle zvážení neurologa emg, NMR a podle nálezu ev konzultace neurochirurgem. U neurologa nebo neurochirurga rozhodnutí o léčbě, pokud neoperační...pak reh, reh, reh, reh a občasná doktora tamtéž.
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
DObrý den, zajistěte si magnetickou rezonanci, nejspíše u Vaše neurologa a pak se objednejte na spondylochirurgii, kde Vám nejlépe řeknou, jestli byste měla rehabilitovat a nebo jít na operaci. Pokud rehabilitovat, tak největší jistotou je zkušený fyzioterapeut, který se "v plotýnkách vyzná".
Ať vše dobře dopadne, s pozdravem V.Kovalovský

Reakce na Bc. Václav Kovalovský

Kvičalka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Podle ortopeda mám páteř i bederku v normě, sice výrustky, ale přiměřeně mému věku 46let. Ještě čekám na výsledky krve na boreliozu. Ale já jsem si osobně myslím, že mám někde v páteři skřípnutý nerv.Nevím, zda se toto dá někde zjistit. Manžel mi včera namazal páteř Fastumgelem a je to lepší.Myslíte, že by bylo vhodné zajít třeba k fyzioterapeutovi? Na neurologii jsem zatím nebyla.Moc děkuji za odpověď.

Reakce na Bc. Václav Kovalovský

Zde61nka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď,MR mám objednanou na počátek května a chodím k neuroložce/která mě tam zároveň poslala.Ráda bych se operaci vyhnula.Mám dotaz je Dornova metoda ,kterou jsem navštívila teprve 2x vhodná při nemoci plotének?A jak se prosím hledá fyzioterapeut zabývající se nemocemi plotének?A mohu doma cvičit i nyní,když mě záda bolí,ale chodím a pracuji? Je to taková tupá bolest s propagací do kyčle a přední strany stehna.Díky za odpověď

Reakce na Zde61nka

Jana Šimonková fyzioterapie  |  Basic member  |  Praha
  • 22 odpovědí
Dobrý den,
jednoduše: účanná terapie při onemocnění meziobratlových plotének ve všech segmentech je Mc Kenzie terapie. Terapeuty kvalifikujících se z řad fyzioterapeutů a ne amatérů a či masérů najdete pro místo svého bydliště na XXXXXXXXXXXXXXX
Do dalších odborných detailů se nebudu pouštět. Ty již projednejte se svým terapeutem. Šimonková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
mail:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Martin32  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,je mi 32 let a zrejmne mam ten stejny problem. Bolest zacla brnenim z leve pulky hyzde vystrelujci do steha az ke kolenu. Kazdym dnem se bolest stupnuje. Zasel jsem k obvodnimu lekari,kde jsem nebyl poradne vysetren, napsala mi pouze tablety Aulin, ktere absolutne nepomahaji. Byl jsem poslan na RTG, kde mi bylo sdeleno, ze vysledky dostanu az druhy den,a kdyz jsem volal na Neurologii,na ktere jsem dostal doporuceni bylo mi sdeleno,ze objednavky delaji za tri mesice. Pri chuzi bolest obcas povoli,ale pokud jsem v klidu tzn. sedim ,lezim, je bolest jeste vetsi. Kdyz jdu na malou, mam co delat abych bolest rozdejchal. Jeste nez zacli bolesti, bral jsem Ketonal, ktery mi tak nejak pomohl ale dnes uz vubec.

Dekuji za odpovedi.
Tabornice  |  návštěvník  |  Bayern
  • 1 odpovědí
Dobry den,boli me uz pul roku leve trislo a cela noha hlavne uvnitr,zacinam kulhat a v noci nemuzu spat bolesti.
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
otec(77 let,hubený 68kg) je 70 dnů po operaci kyčelního kloubu,po operaci ho kyčel vůbec nebolela, ani dále, ale nastal otok nohou, 10tý den nastala tromboza končetiny, s mírnou plicní embolií,vše i operace dopadla dobře, nyní bere varfarin, již chodí o f. holi, kyčel ho nebolí, ale dostavuje se při sundání punčochy štouravé bolesti nohy, je to normální ? Používáme doma na chodidla perličkovou lázeň, a snaží se jinak cvičit, je to správné, co můžeme ještě udělat ? Za měsíc nastoupí na rehabilitaci do Košumberka) děkuji za odpověď.

ps: byla to pravá noha, před operací používal 3 roky hůlku na levé noze, má křečové žíly, v noci křeče,, po operaci nyní křeče nejsou, nyní používá hůlku na pravé straně, před tím asi i velká zátěž na levou nohu, před 10 lety operace páteře (zůžené nervové kanálky cca 6mm) příznaky: chrnutí a necitlivost pravé nohy), ta necitlivost v pravé noze v chdidle je nyní stále.
Koci  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 17 let a asi půl roku mě trápí bolest z oblasti kyčle, který vystřeluje do zad a při dlouhodobém sezení se mi umrtvuje noha. Jsem sportovec a celkem mě to trápí, v dětské nemocnici v Brně mi dali pouze berle a řekli měsíc klid, toť vše. Díky za odpověd
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
Mohli bychom zkusit akupunkturu. Kontakt a veškeré info na stránkách. MUDr. Fildán
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
pokud z ortopedického hlediska není jiná léčba než klid (nevím, zda výsledky vyšetření byly negativní), a ten nepomáhá, pravděpodobně půjde o určité funkční svalové a kloubní změny (svalové spasmy, blokády, nevhodné držení a sportovní návyky apod.), které by Vám mohl pomoci odstranit fyzioterapeut. Doporučuji navštívit rehabilitačního lékaře/fyzioterapeuta - diagnostikovat a zaměřit se na léčbu případných nálezů těchto funkčních změn.

Mgr. Gabriela Černá

Reakce na GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice

heronozero  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobry den,
je mi 29 let (muz).Hraji aktivne fotbal. Pred 5 potazmo 3 lety jsem byl na operaci triselne sportovni kyly prave i leve strany. Bolesti ustoupili. Nicmene cca pred rokem a pul se vratili v mensi mire. Pote opet ustoupili, ale bohuzel se presunuli do oblasti kycli.
Dnes je to tak, ze me boli obe kycle a bolest vystreluje do trisel , nekdy az ke kolenu. Doslo to tak daleko ze mam omezenou pohyblivost nohou. Nohy vleze roztahnu od sebe tak na pul toho co pred bolestmi. I prehazovani nohy pres ram kola je pro me bolestivy. A to nemluvim o nekterych pohybech pri sportu.

Jsem objednan o ortopedovi. Prosim o radu, o co se muze jednat.

Dekuji

Petr
Akilav  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Chtej se nechat vyšetřit...žádnej klid ...prud ty lékaře...můj syn začal s těmi samimi příznaky a s atibiotikami a tim narizeným klidem... byla z toho nakonec rakovina dlouhých kosti v pokročilém stadiu...je mu 21 let a taky byl vrcholovym ceskym sportovcem a jako junior nosil domu jenom zlaté medaile. ..a teď ? Prave diky tomu narizenemu klidu a laxnosti a nezajmu pana coby doktora ortopeda a 3 zbytene mesice podavani nesmyslnych antibiotik na zanet ktery neexistuje a teď je už na šesté chemoterapii...chtej sono.magnetickou rezonanci...ještě je pak dobre od doktora slyset ze te to přejde protože si v pubertě a že teď rostes tak proto te to boli...a potom je z toho rakovina
evak  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den je mi 34 let a už leta mám časté bolesti vystřelující od levé kyčle až do stehna. Při předklonu se to stupnuje a trvá mi to i přes den. Nevím co to je Poradí mi někdo. Děkuji Krejčová
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Lidé často mluví o kyčli, nicméně bolesti lokalizují do oblasti boku stehenní kosti. Typická bolest kyčle má charakter bolestí v třísle s šířením do vnitřní a přední plochy stehna. Bolesti s šířením přes bok pánve do končetiny / viz zelená zóna zde XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX / bývají způsobeny tzv. trigger body ve svalovině rotátorů kyčle a hýžďové svalovině. Pokud bolest nevystřeluje pásovitě, nemáte mravenčení nebo oslabení končetiny , je i příčina ve formě výhřezu ploténky nepravděpodobná. Vzhledem k věku bude problém velmi pravděpodobně "svalového původu".
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den, může to být výhřez plotny, funkční porucha bez strukturálního nálezu nebo ještě něco jiného, nechte se vyšetřit na neurologii, tam vám řeknou, co to je.
Mgr. Martin Svitek, rhb Geri

Reakce na GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice

evak  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Jo asi to bude něco takového je to dost intenzivní bolest i při sezení i stání asi pořád. Navštívím doktora. Dík
Karel Štěpánek  |  Basic member  | 
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den paní Krejčová. Zkuste reflexního terapeuta, který praktikuje technologii Patakyových. Karel Štěpánek Jihlava reflexní terapie.

Reakce na Karel Štěpánek

Míša  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

jsem žena, je mi 24 let. Vářím 64 kg a měřím 180cm. Po loňské letní brigádě v supermarketu mě po delší turistické chůzi bolí kyčle. Bolest vystřeluje do stehna i do kotníku. Prosím o radu - co může být příčinou? Na jakého lékaře se obrátit?


předem děkuji za odpověď

Míša

Reakce na Míša

GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
příčina může být v oblasti kyčlí nebo páteře, doporučuji navštívit ortopeda nebo rehabilitačního lékaře.
Mgr. Gabriela Černá
Tomas  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,tato bolest je velmi nepříjemná,přepadá mne náhle.Podle ortopeda,se jedná o skřípnutý nerv.Dle RTG-vycýlená páteř doprava,výrustky,L5 snížený.
Podle neurologa,neprochladnul jste?Naordinoval mi injekce a prášky Often,po nichž přišla trocu úleva,ale bolest se vrátila.Trvá to už od 18.9.a stav se spíše horší.Co by mi mohlo pomoci kromě prášků
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den, zkuste si najít kvalitní rehabilitaci, v Praze jich je dost. Předepsat vám jí může neurolog, ortoped, rehabilitační lékař nebo praktik.

Přeju brzké uzdravení.

Mgr. Martin Svitek, rhb geri
kitimitilist  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Je mi 20 let. Již třetím rokem mam bolesti kyčle. Tyto bolesti mi vystřelují do nohy a končí v lýtku. Dále potom do zad a do levého podbřišku. Při prvních bolestech jsem si myslela, ze jde o slepé střevo,avsak bylo vyvráceno chirurgem. Po stálých bolestech jsem navštívila ortopeda , který mi řekl, že na kyčelnám kloubu mám špatné vazivo. Kyčel i záda opíchl a na týden byl klid. Později bolesti zacaly opet. Nechtělo se mi tomu věřit a proto jsem se nechala vyšetřit na urologii. Bez vysledku. Pozdější vyšetření na neurologii též bez vyýsledku. Bolesti jsou stále horší a horší, jak v klidu,tak při pohybu. Nevím už ani jaou zaujímat úlevovou polohohu. Prosila bych o vyjádření k tomuto problému. Děkuji :)
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
Dobrý den, obraťte se na rehabilitačního lékaře, protože bolesti patrně nebudou mít zdroj v kyčelním kloubu. Jako doplněk je vhodná akupunktura a aplikace tzv. MD injekcí z novější metody Fyziologické regulační medicíny. Injekce obsahují "nanokolagen", který může upravit poškozený kolagen ve vazech kolem kyčle i páteře. Informace na internetu. Zdravím, dr. Fildán, Brno.
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,

Vaše potíže mohou být způsobeny útlakem sedacího nervu v souvislosti se spasmy rotátorů kyčelního kloubu či blokádou křížokyčelního skloubení. Interní vyšetření jsou negativní a neurolog zřejmě také nenašel známky přímého kořenového dráždění vyhřezlou ploténkou apod. Proto Vám doporučuji navštívit rehabilitačního lékaře, který vyšetří Váš pohybový systém a pomůže Vám najít způsob k odstranění případných blokád a svalových dysbalancí.

Mgr. Gabriela Černá

Reakce na GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice

marsi  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 14 odpovědí
Dobrý den, od neděle mě trápí průjem, který mám až 10krát denně. Od pondělí jsem začala zvracet. Teplotu nemám. Od neděle jsem nic nesnědla a ani nevypila,jelikož pokaždé když se napiju, třeba jen málo jde to okamžitě ven a nebo do půl hodiny. Mám strach o dehydrataci,jelikož jsem už 25hodin do sebe nedostala tekutinu. Zkoušela jsem vše,čaj,minerálku, vodu, colu. Vše šlo ven. Dostala jsem dnes injekci proti zvracení,ale na vodu ani jídlo nemm už vůbec pomyšlení. Zhubla jsem od neděle již 4kg. Můžu poprosit o radu,o co by se mohlo jednat? A za jak dlouho se může projevit dehydratace.
Děkuji
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
doporučuji navštívit fyzioterapii. Je nutné podívat se na Váš pohybový aparát z jeho funkčního hlediska. Bolesti v oblasti kyčelního kloubu mohou mít původce na více místech nežli pouze samotný kyčelní kloub. Je nutné vyšetřit funkci bederní páteře, křížokyčelního skloubení, funkci kyčelního kloubu, ale také vyšetření plosek bude hrát svou roli. Můžou zde určitě hrát svou roli svalové smyčky, blokády kloubů a to i těch vzdálených a podobně. Proto určitě navštivte fyzioterapeuta, který se na Váš problém podívá komplexně.
Přeji příjemný den!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Jana28  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se na Vás obrátit s následujícím problémem. Před několika měsíci mě po zvednutí těžšího břemene začala bolet záda v bederní oblasti (celá dolní půlka zad, až k bokům) a bolet a postupně i brnět obě nohy (zadek, stehna, kolena, lýtka, paty, chodidla, prsty). Bolest se stále stěhuje z místa na místo a její intenzita se stále zvyšuje. Neurolog mi pohmatem diagnostikoval blokádu křížokyčelního skloubení a odeslal na rehabilitace, ale jak se zde dočítám, blokáda tohoto skloubení nemůže mít za následek bolest noh pod stehny. Nemůžou mi tudíž rehabilitace ublížit, protože problém je patrně jinde? A jak bych měla dále postupovat? Jsem z malého města a není tedy snadné navštívit další odborníky, nehledě na to, že žádanku od praktického lékaře jsem již využila. Ráda bych vše vyřešila co nejdříve s ohledem na plánované těhotenství. Děkuji, Jana 28 let.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
Omezený pohyb v SI kloubu rozhodně nemůže být odpovědný za vámi popsané projevy ( především brnění končetin !!!). Pokud je mravenčení a brnění v dolních končetinách opravdu oboustranné, symetrické a postihuje také plosky a prsty, obraťte se se bez delšího odkladu na neurologa znovu ( nebo i jiného bez žádanky). Nález blokády SI kloubu může být ve vašem případě zcela náhodný nebo jako reflexní projev v reakci na jiné postížení. Nevyšetřoval jsem vás, ale vzhledem k potížím si myslím, že provedení MRI vyšetření bude nezbytné.

Reakce na MUDr. Tomáš Vilhelm

Jana28  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
děkuji Vám za odpovědi, znovu zajdu za neurologem. Bolest a brnění chodidel (plošek, pat, prstů) jsou opravdu stejně intenzivní na obou nohách a většinou se projevují i ve stejném čase. Potíže ve zbývající části nohou (od hýždí po lýtko) se ovšem projevují daleko výrazněji jen na jedné noze. Je prosím možné, aby výhřez bederní ploténky způsobil takovéto problémy na obou nohách zároveň? Děkuji, Jana.

Reakce na Jana28

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
možné je všechno, více určí magnetická rezonance.
prim. Moster, Revmacentrum
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
nutné je vyloučení poranění meziobratlové ploténky s útlakem nervových struktur co nejdříve, a to zejména s plánováním vašeho těhotenství.
Pokud se stav nelepší, kontaktuje opětovně Vašeho neurologa.
prim. Moster, Revmacentrum
Jirka z Liberce  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, našel jsm tuto zajímavou diskuzi při hledání odpovědi na příčinu mírné bolesti v oblasti nad pravým kyčlem a v pravém stehně.
Po zakopnutí a úrazu levého kolena (prasklá čéška) jsem 2 měsíce odlečoval levé noze pomocí švédských holí. Koleno je již zahojeno, ale asi od jednostrané námahy pravé hohy jsem nejprve cítil slabou bolest (jako něco zablokovaného v pravé části bederní páteře) po chvíli slabá bolest v pravém stehnu ze předu a později z vnější strany. Jelikož dojíždím dost daleko do práce autobusem, při sezení to téměř přestalo, při přestupu na metro a pak další autobus opět slabě pobolívalo, při vlastním sezení to za několik minut přejde.
Pokud sedím v práci nebo ležím v posteli, celou noc nic necítím, pokud chodím tak slabou bolest cítím.
Poslední 3 dny zkouším chůzi o holích a odlehčovat pravou nohu.
Dle pročtených diskuzích na internetu o zánětu sedacího nervu a problémech s páteří, které velice bolí, si myslím že toto zatím není můj případ, neboť žádné prášky na tišení bolesti nepotřebuji.
Snažím se "léčit" pitím vody s citronem , Šumivým hořčíkem a vitaminy B komlex.
Vzhledem k mírné bolesti, která je spíš nepříjemná, zatím nechci obtěžovat obvodního lékaře či specialisty.
Prosím o názor, zda vzhledem k mírnému průběhu (zatím se nic nezhoršuje) je předpoklad, že bolesti po odstranění námahy pravého kloubu odazní.
Děkuji za odpověď Jirka z Liberce
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, pokud se bolesti po odlehčování nezmenší a neztratí, doporučuji navštívit rehab.lékaře nebo fyzioterapeuta, který by si po vyšetření měl vědět rady. Samoléčení různými radami z internetu nevím nevím..
MUDr.Robětín Karel
MUDr.Robětín Karel  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 10 odpovědí
Dobrý den,pokud budou Vaše obtíže přetrvávat,myslím si,že by se odstranily pomocí akupunktury.Budete-li mít zájem,zavolejte.
zdraví Vás
Dr.Robětín www.jehlicky.cz
Jana  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
mojí dceru bolí kyčle, je jí skoro 17 let. Bolest vystřeluje do nohy. Zatím nevíme co stím.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím, bolest v kyčlí i s vystřelováním do nohy může mít celou řadu příčin - od páteře, přes kyčelní kloub, měkké tkáně aj.
Odborné ortopedické event. neurologické vyšetření je nezbytné ke zjištění příčiny.
prim. Moster, Revmacentrum
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
myslím, že je vhodné vyhledat odborníka, neurologa nebo ortopeda, aby se zjistila příčina bolesti. Může se jednat o skoliozu, poruchu postavení páteře nebo nějaký problém kyčelního kloubu, např.: úponová bolest, která vystřeluje do nohy. Nebo i jiné... Rozhodně je vhodné bolest v těchto letech nezanedbat.
ave  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,codím celý den v práci a po tý záteži me v noci bolý kyčel a kost ktera vede ke kolenu i koleno,nemohu ležet na žádném boku,jak to bolí,tak si musím najít jedno místečko na zadech a tak probdít noc.Muže to byt od páteře?Je to levý kýčel,ale když pokrčím levou nohu do boku kyčel mě nebolí.Je mi 54 let a trápí mě to už asi dva roky.Děkuji Eva
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,

doporučiji Vám navštívit ortopeda nebo neurologa, který vyšetří příčinu Vašich obtíží (možností je mnoho).

S pozdravem,
Mgr. Gabriela Černá

Reakce na GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice

ave  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dekuji za raduj,ještě bych ktomu dodala,ze při cvičení jsem zjistila,že když ohnu levou nohu a dám ji do leva a kotník dám přes pravé koleno,tak kýčel hodně bolí.Při normalním pokrčení a ohnutí do boku to nebolí.Děkuji Eva
Jana27  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
Manžel už několikátým rokem trpěl na bolest kyčlí. Občas to přicházelo po větší fyzické námaze, ale někdy to přišlo znenadání a do dalšího dne už to bylo dobré. Před měsícem ho náš obvodní lékař poslal na rentgen, kde se našel nějaký nález, tak ho poslal i na magnetickou resonanci. Před týdnem nám přišly výsledky, které potvrzují zánět v kyčelním kloubu. Manžel dostal doporučení k revmatologovi, ke kterému ale objednání trvá zase další měsíc. Jsme trochu vystrašení, co to může být, protože se poukazovalo také třeba na Bechtěrevovu nemoc, tak jsem Vás chtěla požádat o nějaké možné vysvětlení nemoci. Děkuju, Jana
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
vhodný by byl revmatolog, i když není úplně urgent. Nevím čemu se divíte, když se pohybujete v systému státní zdravotní péče se všemi atributy státních organizací. Špatná organizace, demotivovaný personál..
EliškaF  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem studentka (19 let). Poslední 2 roky mám problémy s bederní páteří, ale nikdo pořádně neví, co mi je. Pohyblivá ale jsem a často cvičím a pak se také protahuji. Nikdy jsem neměla moc problém "roztáhnout" nohy do rozštěpu a lehnout si hrudí k noze. Před dvěma týdny se mi to ale nepodařilo a hodně mě to bolelo v pravé kyčli. Jako bych ji měla zablokovanou a nechtěla mě pustit dál. Také když nohou pohybuji do stran, chvílemi mě ta kyčel bolí. Nemůžu ani určit místo bolesti, prostě to skloubení..nevíte čím to může být? Už 2 týdny to bolí..Děkuji za odpověď
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
bez vyšetření nelze se vyslovit adekvátně k Vašemu problému. Odborné vyšetření je nezbytné.
prim. Moster, Revmacentrum
Mgr. Šárka Keroušová  |  Basic member  |  Kladno
  • 34 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý večer, doporučuji vám navštívit individuální fyzioterapii. Je potřeba, aby si vás fyzioterapeut vyšetřil a zhodnotil funkčnost vašeho pohybového aparátu. Podle příznaků, které popisujete to vypadá na blokovaný kloub mezi kostí křížovou a pánví. Ale toto bude zřejmě jen důsledek. Příčina bude s největší pravděpodobností ve špatné funkci páteře, oslabeném svalstvu, v nesprávném zatěžování atd.., proto je potřeba udělat vyšetření a kineziologický rozbor fyzioterapeutem. On vám pak poradí, co a jak dále dělat.
Krásný večer, s pozdravem
Mgr.Šárka Keroušová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
filipp  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, mám problém s levou kyčlí. Když delší dobu sedím a pak vstanu tak mi vystřelí bolest do kyčle,ale to není jediný případ, stává se mi to i při stolním tenise když levou nohu vytačím nebo posunuji do boku, jednou se mi stalo že jsem malem upadl jak mě kyčel zabolela. Dříve jsem pár roků hrál závodně fotbal a po zápasech sem trochu cítil levou kyčli ale nic hrozného to nebylo. JInak mě neomezuje při běhání ani po necítím bolest. Uvažoval jsem jestli to není něco od zad protože nejsem moc ohebny a mám trochu kulatá záda. Je mi 20 let.Díky za rady
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Vyšetřeníu ortopeda, při vyloučení závažnější strukturální poruchy kvalitní rehabilitace.
Mgr. Martin Svitek, rhb geri
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
pravděpodobně se jedná o blokádu SI (křížo-kyčelního) skloubení.
Doporučuji navštívit rehabilitačního lékaře či fyzioterapii, kde by Vám měli pomoci či případně odeslat na doplňující vyšetření při podezření na vážnější poruchu.
Přeji příjemný den!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
mirfia  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 36 let, výška 180 cm, váha 90 kg a cca před rokem mi při neustálých bolestech byla zjištěna na ortopedii oboustranná koxartróza kyčlí ( M 160 ). Předtím jsem absolvoval vyšetření na urologii a chirurgii - vše v pořádku.
Byl jsem poslán na magnetoterapii, po které moje bolesti polevili, ale "tlak" jsem pořád cítil. Nyní po roční kontrole je vše beze změn, jen jemnou bolest ( tlak ) cítím neustále. Nemá na ni vliv námaha, cvičení...
Chtěl bych se zeptat, je-li normální, že cítím neustálou bolest pouze na pravé kyčli, i když je artróza oboustranná - podle doktora je dokonce levá kyčel trochu horší nebo je potřeba hledat příčinu bolesti i jinde? Pravidelně cvičím na rotopedu a snažím se cvičit i dle doporučení rehabilitační pracovnice. Bolest se projevuje především v oblasti pravého třísla a vystřeluje až do kolena a někdy také bolí pánevní kost.

děkuji za informace

Slávek
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
ve 36 letech se dá pro Vaše klouby udělat jistě více, než aplikace magnetroterapie a cvičení, pokud nechcete v brzké době si nechat implantovat umělé klouby. Více na našich webových stránkách.
prim. Moster, Revmacentrum
Centrum jednodenní chirurgie s.r.o.  |  Basic member  |  Hradec Králové, Pardubice
  • 10 odpovědí
  • 6 Likes
Dobrý den, doporučujeme podrobné vyšetření v naší ortopedické ambulanci tel. :XXXXXXXXXXX, veškerá vyšetření k věci vezměte s sebou.
janina5r  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Začala jsem cvičit, abych si trochu zpevnila a vyrýsovala postavu na leto. Přez 2 týdny cvičím každý den cardio yogu a ob den pilates na boky. Včera mě začala bolet levá kyčel a bolest dnes při chůzi pokračovala, pokusila sem se to nějak protáhnout nebo rozcvičit ale neúspěšně bolest přetrvává a i teď tu kyčel citím když nic nedělám. Nevíte čím to může být? A jestli bych to měla rozcičit a nebo naopak přestat s cvičením?
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Otázka je, co myslítě bolestí kyčle. Vzhledem k aktivitě, kterou jste uvedla spíše předpokládám, že vás nebolí v třísle ( jak bývá u kyčelních obtíží ) , ale spíše v oblasti hýždě a zevní partie stehna ????
Pokud je to tak, tak půjde velmi pravděpodobně o přetažený rotátor kyčle.
Odezní samo, nebo tomu můžete pomoci strečinkem viz např. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
MAJA  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Je mi62 a vážím 82kg.Mám problém,bolí mě pravá kyčel v oblasti hýždě a zevní partie stehna.Před 3lety mi byla zjištěna artroza2 stupně.Dostala jsem léky a bolest se zklidni.Tet jsem navštívila toho samého ortopéda a ten mi předepsal lék Condrosulf 800.Mám už vybrané 2 balení a bolest neustupuje.Na vyšetřní mě neposlal.Mám se objednat na revmatologii,dik za rady Marie
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
informace o komplexní léčbě kloubní artrózy naleznete např. zde:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX;t=37&sid=db3c5c9e65535ef6ba0d28ab689a650e

prim. Moster, Revmacentrum
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Taková bolest není typická pro bolestivou artrozu kyčle, ale pro svalové změny v oblasti kyčelních rotátorů a zevních svalů pánve. Svaly je potřeba vyšetřit a změny odstranit. Správný směr je fyzioterapie popř. Pokud nejste daleko od Šumperka, se můžete obrátit i na mne.
marcik76  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,je mi 36 let a jsem 5 měsíc po operaci pro spondylolistézu L5-S1 M||| a spondylolýzu L5,předním i zadním přístupem.Podstoupila jsem 14 denní rehabilitaci a opravdu cvičím všechny doporučené cviky,přesto mě hrozně bolí v oblasti třísel,kostrče a celé křížové oblasti,,ze sedu se nemůžu ani zvednout a hlavně ani nevydržím sedět víc jak 15 minut,stále mám pocit že se už nehnu a neohnu nikdy normálně.nevím co mám dělat,,chirurg mi dal najevo že si vymýšlím,a že mě operovali,proto abych neměla bolesti.děkuji za radu. Martina
Pavel  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 46 let a asi 2 roky mě bolí levá strana/kříž,kyčel/. Tato bolest mi vystřeluje do levé nohy, ve které mám i brnění. Tuto bolest mám jenom při chůzi i krátkodobé/stačí ujít i 50m/. Stačí ale se na 2-3 minuty zastavit a bolest pomine. Je pro mě celkem nemožné jít na procházku. U lékaře jsem byl, poradil mi nnávštěvu neurologa a koupi léku od bolesti.
Děkuji za informaci Pavel
Katharina  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Je mi 20 let a už měsíc mě trápí bolesti levé nohy. Ze začátku mě bolelo lýtko byla to taková pichlavá bolest teď se bolest přesunula okolo kolena nejvíc bolí pod kolenem a vystřeluje do lýtka a do stehna. když delší dobu sedím mám v té noze takový ten pocit když si přesedíte nohu. Byla jsem u svého lékaře před 2 týdnama a ten mě poslal na sono žil a na D dimery tam se zánět žil neprokázal. Měla jsem naordinovaný Nimesil ale ani po něm se neobjevila žádná úleva. Minulý týden jsem byla u ortopeda a měla jsem štěstí na takového pana doktora který radši čte knížky než vyšetřuje pacienty,takže mi k tomu nic neřekl jen 1.7.na kontrolu.Neposlal mě ani na RTG,ani žadné jiné vyšetření neudělal. Vůbec nevím co to může být. ale bolí to pořád stejně. Děkuji za radu. Katka
beruška  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,,je mi 55let,mám dle rtg 2 zúžené bederní ploténky,výrustky na páteři ven i dovnitř,chodím na kapačky,rhb,injekce,léky.Poslední dobou mě bolí pravá kyčel a při chůzi mi v ní křupe bolí to až ke kolenu dle rtg je v pořádku,podstoupila jsem obstřiky a rhb,na pár dnů se to sklidnilo tím myslím bolest,ale křupalo to dál a křupe pořád.V listopadu 2012 mi vypověděl ramenní kloub nemohla jsem zvednout ruku,následovaly obstřiky,léky a ozářky bez výsledku.Bolest bederní páteře která mi vystřeluje bolesti do levé strany zadku,stehna a bolí obě nohy.Vyřazuje mi to ze života bolestí jsou docela neúnosné při výstřelu bolesti to semnou až škubne.Nevím někdy jak stát,sedět a ležet.Děkuji Vám za Vaší radu.Spozdravem Karla
kacus  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 27 let, a díky pravidelným masážím zad jsem dneska byla velmi nemile překvapena tím, že mi doktorka z kliniky Naran řekla, že mám zánět kyčelního nervu vlevo.
Můžete mi prosím poradit jak dlouho tato bolest bude trvat?
A z čeho se tento zánět objevuje?
Předem děkuji za kladnou radu. S pozdravem Vondrová Kateřina
Elnfer  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je to přibližně měsíc, co jsem začal mít problémy s bolestmi zad a levé nohy. Problém většinou byl po ránu, vyměnil jsem matraci a problém "sám ustal". Poslední dny jsem trávil na hudebním festivalu, kde jsem spal ve stanu a obtíže se znovu dostavily. Teď jsem doma, avšak i když ležím na nové matraci a snažím se odpočívat bolest se pořád zvětšuje. Popsal bych ji jako kdyby mi nohou procházely jehly, nemohu už na nohu našlápnout a dnes ráno jsem byl rád že jsem se po pár minutách dostal z postele na židli a teď píši do poradny. Největší bolest je v oblasti kyčle a třísel, odtud mi zřejmě vystřeluje neustále bolest do celé nohy, i když ležím, sedím a nohu mám volně, tak je bolest přesto hodně velká. Mám také problém se zatahováním svalů v levé noze. Z léků které beru bych snad mohl zmínit Neoral- Sandimmun, a před pár lety jsem bral Sulfasalazin. Mám Boreliózu už několik let a jsem B27 Pozitivní. V noci mi bolest brání spánku. Děkuji za odpověď, Petr.