Natažené šlachy v oblasti kyčle

Natažené šlachy v oblasti kyčle

Blek35  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
hraji jednou až dvakrát týdně nohejbal a naposled jsem udělal nějaký špatný pohyb a v důsledku toho mne bolela levá kyčel, resp. nešlo ani tak o bolest jako o nepříjemný pocit a jen v klidu. Týden nato jsem se po nohejbale roztahoval a procvičoval protože mi to většinou od problémů trochu pomůže a asi jsem to přehnal protože od té doby mne v oblasti kyčle bolí mnohem více. Namazal jsem si to koňskou mastí a to mne to začalo bolet ještě více a bolest vystřelovala až do kolen a dále. Pak jsem už jen mazal fastum gelem (voltaren apod.)ale bolest je nesnesitelná hlavně v noci nebo při úplném klidu. Zřejmě mám namoženou šlachu. Co s tím dál? Mám mazat a brát od bolesti léky nebo mírně cvičit, či mít uplný klid? Děkuji
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den, co myslíte bolestí kyčle ? Bolest hýždě, boku pánve nebo bolesti předního stehna, třísla ? To je důležité.
Podstatou bude zcela jistě svalová křeč některého ze svalů. Kterého, to záleží na charakteru bolesti, kterou jste neupřesnil. Řešením je protažení takto postiženého svalu.
některé ukázky strečinku najdete na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Blek35  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Bolestí kyčle myslím bolest hýždě. Někde mezi těmi svaly či šlachami to tam dost bolí a bolest začíná na horní části hýždě u kyčle. Protažení hlavně směrem ke špičkám nohou je bolestivé. Myslím si že právě protažením ze stoje do předklonu a dále ke špičkám dolů k noze jsem si toto způsobil.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
hlavně si nechte udělat RTG, zda se nejedná o postižení kyčlí.
prim. Moster, Revmacentrum
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Pak nejde o typickou bolest kyčelní , ale zřejmě po "natažení" svalů zadní skupiny stehna. Stehenní biceps začíná právě v oblasti hýžděa při nohejbale je jeho poranění častou záležitostí. Poslední 4 cviky z XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX zkuste několikrát denně. Může jít rovněž o postižení rotatoru kyčle ( XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX).

Reakce na MUDr. Tomáš Vilhelm

Blek35  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Ano zřejmě jde o tento problém. Cviky dělám. Bolest ustupuje velmi pomalu a je to náchylné ke křečím. Zvláštní je ale že po nanesení mastí které mají otupit bolest dojde k opaku a to jak konžská mast, voltaren, Flector EP atd.
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, nutno ortop. vyšetření s rtg snímkem pak se bude odvíjet i další terapie, omezit zátěž na DKK dr kopal
Blek35  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Už je to asi 12 dní a pořád to bolí skoro stejně, možná je to lepší ale bolest přechází v bolest kůže a celého okolí. Nejde o klouby. Je to opravdu někde kolem bicepsu stehna.K lékaři se dostanu až tak za týden takže diagnozu nemám ale vypadá to na natažený či zanícený sval-šlacha. Chci se ale zeptat , beru na bolest APO ibuprofen 400, beru to už tech 10dní. Je zde napsáno že přes 7 dní je nutno diskutovat s lékařem. Jinde jsem zjistil že tyto úrazy se léčí týdny i měsíce. Co brát na bolest? je to bezpečné nebo mám aspon kontaktovat lékaře telefonicky? Hrozí něco při delším užívání? Co nakonec doporučí lékař při 1: nataženém svalu(né natrženém, to určitě není) a co při 2: zánětu? Jaký je postup a jaké léky se berou?

Reakce na Blek35

MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Nejlé bude kontaktovat lékaře ,aby se stanovila přesná diagnosa, pak ev fyzikální terapie, LTV medikace .lokálně Elmetacin spray atd. dr kopal

Reakce na MUDr. Zdeněk Kopal

Blek35  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Diagnoza byla stanovena jako přetížení a zánět. Můj problém byl v tom že jsem místo chlazení spíše místo nahříval a tím pádem se to nějak neléčilo. Pak jsem začal chladit a teď po týdnu to už moc nebolí a cvičím dle rad. Používal jsem mast konskou , jak českou verzi extra silná , tak i tu švýcarskou a Flector EP. Dále zinek, vápník a multivitamíny, pangamin.
Momentálně ale řeším to že zřejmě díky této léčbě mě nyní pálí kůže od stehen po záda. I tam kde mast nikdy nebyla.

Reakce na Blek35

MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, mohlo by se jednat o zánět vobl. úponu svalů kyčlen a hrbol. stehenní kosti,bude nutné udělat rtg kyčlí ev zkusit terapii laserem, rázovou vlnou podle nálezu na rtg ev. opich bol. místa.