6. týden není vidět srdíčko

6. týden není vidět srdíčko

Lucie  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,podle PM jsem v 6.tt,na ultrazvuku nebylo vidět ještě srdíčko,je to normální.Děkuji
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
srdeční akce začíná být přítomna okolo 6. týdne. Záleží hlavně na velikosti zárodku v mm. Pokud je velikost malá, řádově 1-5mm, je vhodné počkat několik dní a UZ vyšetření zopakovat.
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr
Profema-centrum fetální meidcíny s.r.o.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

je to možné je třeba to opakovat třeba za dnů,

S pozdravem,

MUDr Ilič
Míša78  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den,minuly týden jsem zde psala svou zkušenost z 1.utz přesně minuly čtvrtek. Byl nalezen gesta ní vacek 3 m (5+4).dnes jsem byla opět na utz,gesta ní vacek se zvětšil na 8mm, ale stále nebyla zjišteno srdicko.Mám přijít za další tyden. Jsem po IVF, tun že týdny by mely být v poradku. Hodnota hcg byla 5+4 1900. Můžete mi prosím poradit, zda je ještě nejaka šance, že není na srdicko úplne pozdě?děkuji moc a přeji hezky den.michaela s.
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dbrý den, vyčkejte ještě týden, plod má být vidět při velikosti váčku 10mm.
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr
Jana 31  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mel by mi začínat tento týden 8 tt a muj doktor ješte porat nevidí srdíčko ale prej porostlo tak me obednal ješte za týden. Můžete mi prosím poradit, zda je ještě nejaka šance, že není na srdicko úplne pozdě?děkuji moc a přeji hezky den.Děkuji Jana 31
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
záleží na pravidelnosti cyklu- zda odpovídá datace těhotenství, době pozitivity těhotenského testu a také vývoji nálezu- nevím, jak dlouho Vás gynekolog sleduje a ja se mění nález (roste dutinka s plodem, plod atd..). Ani neznám aktuální nález, dle velikosti dutinky s plodem a velikosti plodu lze také odhadnout, zda se srdeční akce nejspíše ukáže nebo již není šance.
Obecně by v osmém týdnu, je-li plod již dva týdny vidět v podobě čárky,by srdeční akce být vidět měla.
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr
Profema- centrum fetální medicíny
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ano je to možné tak se určitě vyplatí to zkontrolovat za týden,tak záleží jakou sondou byl proveden UZ

S pozdravem ,

MUDr Ilič
Maky  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, byla jsem u doktora s Tím ze mam pozitivni těhotensky test...I kdyz jedna čárka byla trochu slabší...Řekl mi ze na ultrazvuku zatím zádné těhotenství nevidí...Tak mi vzal krev a zjistil,ze těhotenství tam je,ale ze neví jestli normální nebo mimodelozni...Hladina v krvi je 488,8..Poslední MS byla 28.6..Mam dojit příští týden znovu na krev..Myslíte,ze je mozné,ze je to normální těhotenství????Boli me sem tam podbrisek,jsem porad unavená,chodím častěji na záchod a začínám byt docela naladova...Děkuji za odpověď
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
vyčkejte, hodnota HCG je ještě příliš nízká a máte pouze slabě pozitivní těhotenský test. Další kontrola HCG s UZ vyšetřením by měla buď potvrdit normálně se vyvíjející těhotenství, nebo problém. Nicméně, Váš nález zatím neznamená, že je něco špatně. A většina těhotných žen má díky hormonálním změnám různé pocity, speciálně změny nálad a častější chození na záchod jsou běžné.
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr.
Profema- Centrum fetální medicíny s.r.o.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

na UZ je vidět těhotenství když je hladina hCG v krvi od 1500 a hladina hCG za týden má být kolem 3500.Tak že musíte počkat zatim Vám nic nehrozí,

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

Lucie  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,jsem nyní v 18+1 a ještě necítím žádné pohyby.Je to normální?Mám za sebou fetus mortus ve 40.tt a tak mám obavy,jestli tentokrát vše dobře dopadne.Děkuji

Reakce na Lucie

MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Pohyby se začinají cítitmezi 18-20.týdnem. To znamená, že pokud jste je ještě nezačala cítit,nic se neděje, do 20. týdne buďte klidná.
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr.

Reakce na Lucie

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

v II graviditš pohyb jsou cítit v cca 18 tg. ale slabě a je to mírně individuální pro Váš klid stavte se na UZ.Věřím ža tento krát všechno bude v pořádku.

S pozdravem,

MUDr Ilč
Maky  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat..Delala jsem si těhotensky test a vyšel pozitivně,i kdyz byla jedna čárka trochu slabší..Na druhy den jsem šla k doktorovi a ten mi udělal ultrazvuk s Tím,ze tam zádné těhotenství nevidí..Vzal teda krev a hodnoty byli 488,8 , tak mi řekl ze těhotenství tam určitě je,ale ze nevi jestli to není mimodelozni..Poslední MS jsem měla 28.6.Mam přijít příští týden znovu na krev..Myslíte ze to muže byt jeste i normální těhotenství...Mam takový tlak v podbrisku a sem tam me tam zaboli nebo pichne, jsem hodně unavená, častěji chodím na záchod a začínám byt naladova a nic se mi nechce...Děkuji za odpověd
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
vážená paní. UTZ vyšetření musí detekovat gestační váček při HCG vyšším 1000j. Počkejte týden a opakujte UTZ.
DR Texl
kikinka158  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den chci se zeptat před 14 dny jsem byla u gynekologa který mi řekl že je miminko v pořádku a že bije srdíčko tak jak má. včera jsem u něj byla zase prý je ale špatně vidět plod a že srdíčko nejde vidět a plod má stále 5 mm i při minulé kontrole .kdyz jsem se paní doktorky zeptala v kterem jsem tydnu nedokazala mi to rict ze pry je to rebus tak nevim :-( myslíte ze jde o zamkle tehotenstvi v pondeli mam jit jeste do nemocnice na ultrazvuk děkuji za odpoved.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

měla by jste se nechat opakovaně vyšetřit ultrazvukem, pokud možno velmi kvalitním přístrojem, který ukáže, zda je srdeční akce přítomna či ne.Pokud mají v nemocnici lepší ultrazvuk, než Vaše lékařka, doporučuji jít tam a nechat se vyšetřit.Zatím je čas na nějaké závěry.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Martanek  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mám ještě vyčkat s revizí dělohy, když jsem v 7+5 podle ultrazvuku a je vidět pouze váček, miminko ani srdíčko vidět není. Hodnotu hcg mám přes 37 500. Můj gynekolog mě poslal na revizi, ale já chci ještě vyčkat 10 - 14 dní. V nemocnici jsem to tedy odmítla a nechala se ještě vyšetřit utz a tam mi řekli, že mám čekat max. týden. Ze je potom riziko infekce, krvácení nebo toho, že už nebudu mít děti. A že si mám nechat ještě odebrat krev a zjistit hladinu hcg podle toho, že se pozná jestli hodnota stoupá. Mám dva zdravé syny z toho ten druhý se narodil císařským řezem. Rozhodla jsem se ohledně diskuzí na netu, kde píšou některé maminky, že plod byl vidět na utz až v 8. týdnu. Před tímto těhotenstvím jsem měla antikoncepci jeden rok injekci, tak nevím jestli to nemá na to také špatný vliv. Děkuji moc za odpověd.

Související recenze a zkušenosti

SandraZav 3.8.2018
Spokojený/á

Velmi doporucuji pana doktora. Cele těhotenství jsem mela syna KP. Pan doktor po vysetreni maleho pretocil,ale bohužel maly tak do porodu nevydrzel. Diky důvěře k panu doktorovi (kterou si mimochodem hned ziskal svym cho... Více 

Registrovaný uživatel 14.3.2016
Spokojený/á

Na geneticke  nám ve 12. týdnu těhotenství naměřili u plodu NT 6,0 mm. Bez jakýchkoliv dalších vyšetření nás poslali na ukončení těhotenství - že není šance, aby bylo dítě s takovouto hodnotou NT zdravé. Ukončení těhoten... Více 

2 Likes   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí