Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Úspěšnost reoperace očí - Laserová korekce dioptrických vad - Diskuze

Úspěšnost reoperace očí

Úspěšnost reoperace očí

lisien  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Nedostatečná korekce vady - bude reoperace úspěšná?
Prosím moc o informaci a radu. Před 3 měsíci jsem absolvoval operaci Lasik krátkozrakosti (cca 6 dioptrií). Na kontrole během dalšího měsíce bylo potvrzeno, že mám zbytkovou vadu 1 dioptrii na obou očích. Bylo mi řečeno, že tak někdy reaguje rohovka při hojení a opět mi narostla ta sliznice, kterou laser odstranil (pokud jsem to dobře pochopil). Případná korekce prý nejdřív za 4 měsíce od operace. Teď mi vrtá hlavou, jaká je pravděpodobnost, že se to vrácení vady zastavilo "jen na 1 dioptrii", nebo jestli můžu očekávat další zhoršení. A potom potřebuju zvážit pro a proti případné další korekce, přece jenom určitá rizika ta operace představuje a asi musím jen doufat, že se povede i podruhé. A hlavně se chci zeptat, když mi budou dělat opravu např. 1 dioptrie, jaká je šance, že se to fakt stáhne na nulu a ne že zase 3 týdnech po operaci budu na tom stejně jako před ní? díky moc za odpovědi
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
není to dnes běžné, ale může to tak být. Pokud je potřeba doplnit korekci je to zákrok úspěšnější než první operace, není potřeba znovu provádět řez rohovkou, původní lamela rohovky se jenom zdvihne a provede se výkon. Myslím, že se nemusíte nijak obávat. Rozhodující je tlouštka rohovky, která zůstane po zákroku´. Jistě Vám vše v centru, kde budete operován vysvětlí.
S pozdravem
prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 15 odpovědí
Dobrý den,

Váš oční nález vyžaduje komplexní
a detailní vyšetření a na základě zhodnocení všech parametrů
si Vám dovolím navrhnout optimální léčebný postup.
V každém případě je třeba dodržet dobu reoperace po první operaci
minimálně 6 měsíců. V případě , že je dostatečná centrální
tloušťka rohovky, je reoperace vždy úspěšná.
Pokud máte zájem , můžete se objednat
telefonicky nebo e- mailem na vyšetření a konzultaci u mne:
tel. + fax : XXXXXXXXXXX (336, 201), XXXXXXXXXXXXXXXXXX

S pozdravem

Prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA
přednosta oční kliniky LF MU a FN Brno
vedoucí laserového centra oční kliniky LF MU a FN Brno
předseda České společnosti dětské oftalmologie a strabologie ČLS JEP
MUDr. David Klečka  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 9 odpovědí
Dobrý den
důležité je,co je příčinou zbytkové vady a také to,zda je tento stav již konečný.V některých případech (otok rohovky,suchost povrchu oka),může dioptrický výsledek operace kolísat oběma směry i několik měsíců po operaci,
v některých případech (zejména u vysokých vad) může rohovka reagovat mírnou tzv regresí - tj.návartem k původnímu tvaru, při jejím přílišném ztenčení by se mohlo jednat o tzv.ektázii - tj oslabení a vyklenování.
O reoperaci je vhodné uvažovat tehdy,pokud se již dioptrický stav oka skutečně žádným způsobem nemění a pouze za předpokladu,že je tloušťka rohovky po úvodní operaci ještě dostatečná pro další laserování (a tím i ztenčení).
s pozdravem
MUDr.Klečka
RCP

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí