Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
PRK versus LASIK - Laserové operace očí - Diskuze

PRK versus LASIK

PRK versus LASIK

sona  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, je mi 41 let,jsem krátkozraká a mám cca -3,5 dioptrií. Uvžuji o laserové operaci očí. Jak hledám různé informace, tak jsem slyšela i názor, že nejstarší metoda PRK je k oku šetrnější a nevyskytují se u ní pooperační a pozdější komplikace, je vyzkoušená na mnoha tisících lidí už několik let. Je pravda, že mám v okolí několik lidí, kteří byli na operaci cca před 15 lety a stále dobře vidí a nemají žádné komplikace.Jen pooperační potíže jsou prý horší než u Lasiku. Lasik je prý komplikovanější metoda oka a hrozí snad řada pooperačních i pozdějších komplikací. Také jsem se chtěla zeptat, zda v mém věku lze ostranit dioptrie na 0 a jestli se mi ihned po operaci zhorší zrak na blízko. Mockrát děkuji za odpověď. Soňa
TANA oční klinika s.r.o.  |  Basic member  |  Olomouc
  • 22 odpovědí
Dobrý den.
Děkujeme za Váš zájem o naše oční centrum Tana. Naše oční centrum se věnuje refrakční chirurgii již řadu let a používá k odstranění dioptrií metodu Lasek- jedná se o dokonalejší PRK s kratším pooperačním hojením. Jedná se o to, že pomocí kapek separujeme povrchový epitel rohovky , provedeme laserový výkon a epitel opět do původního místa rozprostřeme. Na závěr nasadíme kontaktní čočku na tři dny. Někteří pacienti pociťují řezání oka po operaci tři dny, většina pacientů jen dvě až tři hodiny po operaci a dále již potíže nemají. Vaše refrakční vada je zcela vhodná k refrakční operaci, bylo by vhodné ji odstranit na -0,5 dioptrií, aby se Vám nezhoršilo časem vidění do blízka. Samozřejmě i na 0 dioptrií můžeme vadu odstranit. Všechny podrobnosti Vám rádi sdělíme osobně.Pokud máte zájem můžete se k nám objednat na bezplatnou konzultaci na tel: XXXXXXXXXXX.
S pozdravem Alena Hradilová, asistentka očního centra Tana.
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den paní Soňo,
PRK i LASIK jsou dobré metody . Sám jsem jich provedl více jak 20000 - cca 8 ticíss PRK a 12 LASIK.
Obě metody jsou vašak trošku z minulého století. Zejména PRK je zatížena velkou nepřesností pooperačního výsledku a rizikem agresivního hojení - pravda jen asi u 5% lidí - bohužel nelze předpovědět kdo to bude.
Dnešek patří jednoznačně zákrokům femtosekunodvým laserem tj. metodám NeoLASIK a NeoLASIK HD. Jsou nejšetrnější a nejpřesnjší z dostupných metod. Pacienti vidí, čtou a pracují s počítačem již večer v den zákroku. Navíc v ceně těchto zákroků je doživotní záruka na výsledke - tu vám po PRK nikdo nenabídne protože struktura výsledků to neumožnuje.
Myslím, že by bylo vhodné ponechat na jednom oku -0,75 dioptrie.
Jinak pokud se chete zbavit brýlí do dálky i do blízka je pro váš věk variantou také metoda PRELEX - více na našich stránkách

Děkuji za dotaz a zdravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel oční kliniky NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno-Židenice
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
www.neovize.cz
email:info@neovize.cz
MUDr. Petra Uhlářová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Zlín
  • 9 odpovědí
Dobrý den,
PRK je dobrá a spolehlivá metoda odstranění dioptrií, která je však pro pacienta více bolestivá v pooperačním období a rovněž zraková rekonvalescence je delší. Volila bych spíše metodu odstranění dioptrií femtosekundovým laserem, kterou jakožto v současnosti nejmodernější metodu na našem pracovišti provádíme již přes 4 roky. Protože jste ve věku, kdy se může vytvářet rozdíl mezi dioptriemi do dálky a na čtení, doporučila bych ponechat rozdíl mezi pravým a levým okem -0,5 až -1,0 D (aby jste byla schopna delší dobu "fungovat" bez brýlí na čtení). Další možností je odstranění vašich čoček náhradou za mutifokální čočky, kterýma by jste viděla do dálky i na čtení pořád (bez následného zhoršování zraku). Ceny za lasik i za multifokální čočky jsou na našem pracovišti stejné.
S pozdravem MUDr.Petra Uhlářová
Oční centrum Gemini, Zlín
prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 15 odpovědí
Dobrý den paní Soňo,

Vaše oční potíže jsou natolik závažné, že vyžadují komplexní
a detailní vyšetření a na základě zhodnocení všech testů
si Vám dovolím navrhnout optimální léčebný postup, který Vám
opravdu pomůže. Pokud máte zájem objednejte se prosím
telefonicky nebo e- mailem na osobní vyšetření a konzultaci u mne:
XXXXXXXXXXX (336), XXXXXXXXXXXXXXXXXX

S pozdravem

Prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA
přednosta oční kliniky LF MU a FN Brno
Veronika  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, mám dioptrie +1,75 a nemohu se rozhodnout jaká operace by byla lepší jestli: laserová operace metodou PRK Exclusive (Non touch trans PRK) v očním centru Meral v Brně, nebo laserová operace Femto Lasik v očním centru v Praze v Horních Počernicích. O které operaci si myslíte, že je lepší a jaký je mezi nimi rozdíl?
Děkuji za odpověď Veronika

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí