Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Navracení vady po operaci - Laserové operace očí - Diskuze

Navracení vady po operaci

Navracení vady po operaci

Šamot
Šamot  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, před cca 8 lety(bylo mi 22) jsem podstoupil operaci očí pomocí LASIK. Brýle jsem nosil od děství a před zákrokem jsem měl vadu okolo -8,5 levé; -8pravé. První rok, rok a půl jsem nemusel nosit brýle a zákrok se zdál úspěšný. Po roce a půl se mi skokově přes léto vrátila cca 1 dioptrie. Tenkrát kliniky bezplatně prováděly druhou operaci max. do půl roku po první-takže jsem chtěl věřit tomu, že už se to horšit nebude. Dnes po 8 letech nosím opět brýle kolem -4 dioptrií. A mám pocit, že vada má tendenci se mi vracet, čím dál tím rychleji. Momentálně se bojím každé půlroční návštěvy a sdělení doktora, že potřebuji nové brýle-skla, protože vidím zase o něco hůře. Vždy jsem toužil nenosit brýle, ale teď alespoň zastavit ten návrat! Co by jste mi poradili? Má to samozřejmě i ekonomickou stránku, ta neustálá každoroční obměna brýlí je pro mne finančně náročná a nakonnec je i srovnatelná s cenou další operace(cí). Děkuji moc za radu. Tomáš
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
děkuji za dotaz. Máte zřejmě progredující krátkozrakost, kterou samotná operace dioptrií neřeší. Nejspíše potřebujete tzv. skleroplastickou operaci, která může progresi krátkozrakosti výrazně zpomalit, ideálně i zastavit a pak je možné řešit zbytkovou refrakční vadu.
S pozdravem
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den pane Tomáši
Pokud je vám 30 a máte nyní 4 dioptrie neměl by být problém je dostranit opakovaným zákrokem. Doporučoval bych zákrok NeoLASIK ve kterém je zahrnuta doživotní záruka - tj pokud by se vám dioiptrie dále zhoršovaly máte další zákroky laserem již zdarma.

MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize
Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
e-mail: info@neovize.cz

www.neovize.cz
Prim. MUDr. Petr Novák  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 19 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
Váš problém má dvě roviny. Jedna je ekonomická,tak jak ji popisujete,a druhá odborná.V té je třeba odpovědět na otázku, proč dochází k nárůstu dioptrií. Metoda LASIK je běžně zákrokem, který zaručuje stabilitu výsledku. Progrese dioptrií pooperačně tak může mít jako příčinu tzv. progresivní myopii, nebo například tzv. ektázii rohovky v případech, kdy ztenčení rohovky po prvotním zákroku bylo příliš razantní a následně dochází k vyklenování rohovky v centru s následkem v podobě "návratu" dioptrií.Odpověď Vám dá důkladné vyšetření, řešení v obou případech je zásadně odlišné.

S pozdravem
prim.MUDr.Petr Novák
Refrakční Centrum Praha
Olivova 6, Praha 1
www.refrakcnicentrum.cz
MUDr. Petra Uhlářová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Zlín
  • 9 odpovědí
Dobrý den,
odstraněním dalších dioptrií laserem se dle mého názoru vyřeší následek (ale ne příčina) progredující myopie, proto by jste za několik dalších let mohl být i po zopakování laseru opět ve stejné situaci. Přesto, že řada pracovišť dnes nabízí "doživotní záruku", musím zmínit, že je možné odstranit pouze tolik dioptrií, kolik "dovolí tloušťka Vaší rohovky". Pokud Vám bylo již odstraněno přes -8 dioptrií na každém oku, odstranilo se přes 130 mikrometrů rohovky (o tolik se ztenčila). Průměrná rohovka má tloušťku v centru 520-580. Zákrok by se neměl dělat u hodnot, kde by tato tloušťka klesla pod 400 (dle některých pramenů i pod 450 mikrometrů). Proto pokud jste měl průměrnou tloušťku rohovky, již nyní se pohybujete v hraničních hodnotách její tloušťky. Pokud jste měl původně kolem 600 dalo by se uvažovat o odstranění dalších -4D, ale co za několik let? Navšivte nejprve očního lékaře aby vyšetřil stav očí, zda se nejedná o pooperační komplikaci (keratokonus).Pokud bude stav dobrý, následně bych zkusila zkonzultovat na některém z pracovišť možnost provedení skleroplastiky (ta zpevní oko, aby se již dále neprotahovalo a dioptrie nenarůstaly) a následně odstranit dioptrie lasikem (pokud to "dovolí" tloušťka vaší rohovky a keratometrie (strmost rohovek) event. výměnu nitrooční čočky.

S pozdravem MUDr.Petra Uhlářová
Oční centrum Gemini
lisien  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Prosím moc o informaci a radu. Před 3 týdny jsem absolvoval operaci Lasik krátkozrakosti (cca 6 dioptrií). Nyní po kontrole mám zbytkovou vadu 1 dioptrii na obou očích. Bylo mi řečeno, že tak někdy reaguje rohovka při hojení a opět mi narostla ta sliznice, kterou laser odstranil (pokud jsem to dobře pochopil). Případná korekce prý nejdřív za 4 měsíce. Teď mi vrtá hlavou, jaká je pravděpodobnost, že se to vrácení vady zastavilo "jen na 1 dioptrii", nebo jestli můžu očekávat další zhoršení. A potom potřebuju zvážit pro a proti případné další korekce, přece jenom určitá rizika ta operace představuje a asi musím jen doufat, že se povede i podruhé. A hlavně se chci zeptat, když mi budou dělat opravu např. 1 dioptrie, jaká je šance, že se to fakt stáhne na nulu a ne že zase 3 týdnech po operaci budu na tom stejně jako před ní? A ještě prosím jeden dotaz, měl jsem přes den i v noci pocit suchého oka, kapu umělé slzy, přes den se to zlepšilo, ale problémy mi to stále dělá v noci při probuzení, musím zvlhčit. Jaká je pravděpodobnost, že se to zlepší? díky moc předem
Beny  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jednou už jsem na lasiku byl, měl jsem však hodně dioptriíí (nad (-10) a nějaké dioptrie mi zůstaly, i cylindrická vada. Postupem času se mi však zrak začal opět zhoršovat, stále však vidím zhruba o 50 % líp než před operací. Navíc tato metoda mi snížila pouze počet dioptřií, ostrost je pořád stejná, což je údajně způsobeno nekulovitým tvarem oka. Chtěl bych se zeptat, zdali jde u mého připadu možno někdy dosáhnout normálního vidění (což asi lasik nedokáže). Je možno i lasik opakovat k opakovanému snížení dioptrií? Čím může být opakované navyšování dioptrií?? děkuji za odpověď.
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, moderní lasery dokážou napravit i nepravidelný tvar oka. Záleží ale jaká je zbývajícící tlouštka rohovky pod vaším lalokem. Bez vyšetření toho asi více neřeknu. Většinou se ale nějaké řešení vždy najde
MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční, 1. patro
Viniční 4049/235
615 00 Brno-Židenice

Telefon:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon ,  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
Mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
Fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
E-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz


prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 15 odpovědí
Dobrý večer

Váš oční problém vyžaduje komplexní vyšetření a na základě zhodnocení všech parametrů - od vyš. zrakové ostrosti s korekcí , přes topografii,
pachymetrii až po nález na očním pozadí, si Vám dovolím doporučit optimální léčebný postup, který Vám trvale pomůže. Pokud máte zájem objednejte se prosím
telefonicky nebo e- mailem na osobní vyšetření a konzultaci u mne:
XXXXXXXXXXX (336), XXXXXXXXXXXXXXXXXX

S pozdravem

Prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA
přednosta oční kliniky LF MU a FN Brno
vedoucí laserového centra oční kliniky LF MU a FN Brno
Dominika  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak velká pravděpodobnost je, že se mi vrátí dioptrie po laserové operaci, mám +3 na pravém oku a +4 na lévém, jsem dalekozraká a na levé oko šilhám. Je mi 25 let. děkuji.
Oční klinika NeoVize Praha  |  Premium member  |  Praha
  • 18 odpovědí
  • 4 Likes
Vážená paní,
výsledný počet dioptrií po laserových refrakčních operací dalekozrakosti je značně individuální. Pokud Vaše brýlová korekce odpovídá počtu dioptrií po podání kapek k vyloučení akomodace čoček, je vysoká pravděpodobnost dobrého pooperačního výsledku. Refrakční laserové operace primárně neodstraní šilhání.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí