Tenisový loket a vhodnost operace

Tenisový loket a vhodnost operace

Jitka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, už přes 1 rok mám problémy s tenisovým loktem. Během půl roku jsem dostala 3 obstřiky po kterých přišla úleva, ale asi po 3 měsících potíže přišly znovu.Už od února chodím na rehabilitace (mg,rebox,elektroléčka,ult ,mas. a cv.) vše bez výsledku už mě i paní doktorka s neurologie poslala na vyšetření nervů a svalů, ale bylo vše v pořádku. Jak ruku přetížím (jsem švadlena) tak jsou potíže znovu. Respektive mě loket neustále bolí bez přestání od února.Chtěla jsem se zeptat jestli by v mém případě měla operace význam a já měla konečně už klid. Děkuji za Vaši odpověď Jitka
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
pokud je dg. správná, za pokus o vyléčení tenisového lokte bez operace ještě stojí zato postoupit léčbu rázovou vlnou. XXXXXXXXXXXXXXXXX
Při adekvátním použití rázové vlny při správně určené diagnóze není třeba přistupovat k operační léčbě. prim. Moster, Revmacentrum / Centrum léčby rázovou vlnou
Jitka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověď taky jsem o ní už uvažovala.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
výsledky operací nejsou jednoznačné.Mespěchal bych, zvlášť pokud je nejasné, proč to máte
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Problém tenisového lokte je ten, že příčina není v lokti samotném , ale ve svalech , které se do oblasti loketních výběžků upínají ( jde o trojhlavý sval, anconeus, zvedače ruky a prstů ) navíc do oblasti lokte vystřelují bolesti například ze svalů okolo lopatky.
Před jakýmkoliv operačním zákrokem je nezbytně nutné provést cílené vyšetření všech uvedených svalových skupin na přítomnost tzv. spoušťových bodů ( trigger points ) . Tyto změny je pak nutné odstranit . Velmi účinná je u nás prakticky neznámá metoda dry needlingu. Info na XXXXXXXXXXXXXXXXXX. Metodu provádím na svém pracovišti já nebo Vám mohu doporučit kolegu Dr. Spodenejka na poliklinice Viniční Brno.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Léčím se u něj fakt dlouho a jsem velmi vděčná, že jsem se dostala do péče právě k němu. Skvělý doktor, velmi otevřeně komunikuje, snaží se pomoct, nevzdává to ani při komplikacích, kterých mám poměrně dost, můžu se ho n... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí