První ultrazvuk po IVF

První ultrazvuk po IVF

Míša78  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den, jsem po IVF (21.den od ET 2 embryí). Dnes jsem byla na 1.UTZ a odešla jsem s pomotanou hlavou:-) Mohl by mi někdo objasnit následující zprávu?
V děloze je 1 plod.vejce s hypoerechog.lemem FS 3mm a v pravo v endometriu ale laterálně je další dutinka 2,7 mm bez typického lemu. Dle dat.oplození je dnes hbd 5+4, tedy přibližně odpovídá. Vpravo na ovariu 6 cyst do 2cm v.s. corpora lutea, vlevo menší ovarium jen s někola folik.
Další UTZ za 2 týdny.Chápu asi správně, že je možné, že tam bude ještě 1 miminko. Ale nechápu terminologii FS 3mm (tzv gestační váček nebo embryo?), dutinka bez lemu...?Není 3mm málo na to, že bych měla být v 6tt?

Děkuji moc a omlouvám se za delší dotaz.

Michaela S.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
FS = fetal sac = gestační váček. Popisovaný nález +- odpovídá stáří těhotenství. Druhá dutinka může být druhým gestačním váčkem, je možné, že jde o tzv. mizející dvojče, může ale také jít o malý hematom = krevní výron. Nález považuji za příznivý a gratuluji k úspěšné léčbě.
MUDr. Jan Šulc
Míša78  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Velice Vám děkuji za Vás názor a prejimhodne štěstí a zdravi.michaela
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

dle UZ t.č nelze vyloučit dvojčata ale je brzý pro takové hodnocení je třeba opakovat UZ s odstupem času tak že je třeba trochu trpělivosti.
Přejí Vám hodně štěstí a zdraví,

S pozdravem,

MUDr Ilič
Míša78  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Děkuji moc za Vaši odpověď.michaela
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
bohužel těmto výsledkům také nerozumím, požádejte tamní lékaře, aby Vám vysvětlili nález
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr.
Wendy  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den, jsem po 1.IVF emriotransfér proběhl 4.7 a dnes jsem byla na ultrazvuku, váček tam byl, ale plod nebyl vidět.Byla mi odebrána krev na HCG, ale bylo mi řečeno ať počítám s neúspěchem.Jaká je šance a jakou mám mít správnou hodnotu HCG a v kolikátém týdnu můžu být??? Děkuji za odpověď
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
jste asi 7. týden těhotenství a v této době by již měl být jednoznačně vidět vyvíjející se plůdek.
Bohužel se jedná velmi pravděpodobně o zmlklé těhotenství.
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

Wendy  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Děkuji moc za odpověď.Ještě bych se chtěla zeptat mám zamražených 5 embrii může se mi to stát zmlklé těhotenství znovu?

Reakce na Wendy

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Bohužel, ale může. U žen s opakujícímise potraty doporučujeme při provádění IVF doplnit před ET vyšetření embrya technikou a CGH. Obecně se tomuto vyšetření říká praeimplantační genetické vyšetření.
Na druhé straně se nebojte v případě neúspěchu opakovat další ET s vašimi embryii.
prim MUDr Pavel Texl

Související recenze a zkušenosti

SandraZav 3.8.2018
Spokojený/á

Velmi doporucuji pana doktora. Cele těhotenství jsem mela syna KP. Pan doktor po vysetreni maleho pretocil,ale bohužel maly tak do porodu nevydrzel. Diky důvěře k panu doktorovi (kterou si mimochodem hned ziskal svym cho... Více 

Registrovaný uživatel 14.3.2016
Spokojený/á

Na geneticke  nám ve 12. týdnu těhotenství naměřili u plodu NT 6,0 mm. Bez jakýchkoliv dalších vyšetření nás poslali na ukončení těhotenství - že není šance, aby bylo dítě s takovouto hodnotou NT zdravé. Ukončení těhoten... Více 

2 Likes   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí