Chybějící dvojky

Chybějící dvojky

a22  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.
Je mi 19 let a potýkám se s chybějícími horními dvojkami, které mi vůbec nenarostly. Dříve jsem to tak neřešila, maximálně jsem se snažila neusmívat a různě to maskovat. Teď je mi to ale velice nepříjemné, a to především z estetického hlediska.
Od mé paní doktorky mi byla doporučena léčba rovnátky a stažení zubů k sobě. Sama jsem ještě pátrala po jiných možnostech a narazila jsem na keramické korunky, kterými je možné mezery doplnit.
Přikládám fotografii mých zubů a prosím o radu, či o případné zkušenosti :)
Moc Vám předem děkuji.
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, ztotožňuji se s názorem Vaší paní doktorky. Dle přiložené fotografie považuji nasazení rovnátek a stažení zubů k sobě za nejlepší možné řešení. Dle mého soudu by přicházela instalace korunek či implantátů pouze v případě, když by byla střední mezera užší a naopak mezery mezi 1 a 3 zubem širší. V tomto stavu by byl výsledný efekt nasazení korunek na stávající zuby takový, že tyto byly velmi široké.
Tedy nejlepším možným řešením bude stahnutí zubů rovnátky k sobě.

S pozdravem Dr. Vadym Sherman, klinika Mediestetik - Senovážné náměstí 23, Praha 1. XXXXXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXX
anonym  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 9 odpovědí
Vážená slečno Iveto, problém se mi zdá řešitelný. Podmínka je ortodonticky stáhnout jedničky k sobě. Zároveň distalizovat obě trojky.Potřebuji alespoň 6mm, pro zavedení implantátů průměr 2,8 mm.
Po osteointegraci implantátů můžeme vyrobit bezkovovou keramiku,která je pro frontální úsek esteticky nejvhodnější.Z mého pohledu ani tvar
trojek není ideální pro posun na místo dvojek, musely by se broušením upravit. Můžete nám zavolat pro doporučení ke spolupráci se zkušeným ortodontistou,který pomocí fixních rovnátek zuby posune do požadované
polohy. V případě konzultace Vám můžeme ukázat podobné případy před a po léčení. Telefon 603812582 nebo 519 431 155
S pozdravem MUDr.Kotek Zdeněk, Zubní ambulance Kobylí
www.implantaty-kotek.cz
MUDr. Adam Uhlíř  |  Basic member  |  Ortodoncie  |  Moravská Ostrava
  • 20 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená slečno Iveto,

z pořízených fotografií nelze přesně vyhodnotit, které řešení situace ve Vašich ústech by bylo nejvhodnější. Domnívám se však, že by nebylo nejvhodnějším řešením nechat si zhotovit pouze korunky, případně můstek. Korunky by byly příliš velké a s výsledkem byste určitě nebyla spokojená. Nejvhodnější řešení je potřeba dobře plánovat. Na léčbě by se v tomto případě mělo podílet více odborníků - určitě ortodontista s protetikem, případně s implantologem a parodontologem. Ortodontista s protetikem by měli plánovat prostorové a skusové poměry v ústech, tzn. zda bude vhodnější získat místo pro náhradu bočních řezáků, případně místo uzavírat a stavět vedle řezáků špičáky (záleží na jejich tvaru, barvě, šířce v krčkové oblasti, velikosti, ...) Také záleží na množství místa pro případnou implantaci, množství kosti, šířce alveolu, ... Je toho více, podle čeho se případný plán léčby sestavuje. Z těchto mnoha důvodu (pokud máte zájem o maximální estetiku) doporučuji, jak Vám již navrhovala Vaše zubní lékařka, vyhledat ortodontistu, který Vám vše již blíže vysvětlí.

S pozdravem a přáním hezkého dne MUDr. Adam Uhlíř
a22  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Moc Vám všem děkuji za vyčerpávající informace.
Vážím si toho.
Ivana Jíchová  |  Basic member  |  Praha
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den paní Iveto, dle přiložené fotografie bych také doporučovala navštívit ortodontistu a možná i stomatologa či stomatochirurga, který se zabývá implantáty. Je více možností jak Váš problém vyřešit a přidám se k názoru lékaře, že řešení korunkama je to to nejposlednější a ne zrovna to nejlepší řešení. Ničeho se neobávejte, mám spoustu klientů, kteří mají velmi podobný problém jako vy a po konzultaci s ortodontistou a implantologem (který není vždy potřeba) se problém chybějících předních zubů vyřešil vždy k velké spokojenosti klienta. Neobávejte se řešit Váš problém rovnátky. Je to šetrný způsob a uvidíte, že za velmi krátkou dobu se Vám zase úsměv vráti do tváře. Hezký den Iv.

Zuby přední, neestetické - Související videa